Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Korėjos lyderis po paslaptingo vizito grįžta namo

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas šeštadienį tikriausiai jau išvažiavo į savo šalį, užsitikrinęs Pekino diplomatinę ir finansinę paramą savo sūnui, kuris galiausiai turėtų paveldėti tėvo postą, praneša žiniasklaida.
Manoma, kad televizijos NHK užfiksuotame kadre – iš viešbučio išeinantis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas.
Manoma, kad televizijos NHK užfiksuotame kadre – iš viešbučio išeinantis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kim Jong Ilas šeštadienį išvyko iš viešbučio Kinijos šiaurės rytuose, kuriame jis, kaip manoma, susitiko su Kinijos prezidentu Hu Jintao, nurodė Pietų Korėjos žiniasklaida.

Kaip praneša televizija YTN ir naujienų agentūra „Yonhap“, apie 20 automobilių kortežas, lydymas dešimties Kinijos apsaugininkų automobilių, išvažiavo iš viešbučio Čangčuno mieste 9.o5 val. vietos (3.05 val. Lietuvos) laiku.

Pranešimuose nurodoma, kad ši kolona tikriausiai buvo sustojusi prie Čangčune vykstančios tarptautinės maisto parodos ir netoliese esančio kino teatro.

Pietų Korėjos pareigūnai sakė, kad Kim Jong Ilas tikriausiai grįš į savo šalį šeštadienį, užsitikrinęs stiprią Kinijos ekonominę ir diplomatinę paramą neturtingai komunistinei kaimynei.Anksčiau vienas sunkvežimis, kaip manoma, vežantis Kim Jong Ilą lydinčių asmenų bagažą, išvažiavo į Čangčuno traukinių stotį, kurioje laukė Šiaurės Korėjos lyderio asmeninis traukinys, informuoja „Yonhap“.

Pietų Korėjos pareigūnai sakė, kad Kim Jong Ilas tikriausiai grįš į savo šalį šeštadienį, užsitikrinęs stiprią Kinijos ekonominę ir diplomatinę paramą neturtingai komunistinei kaimynei.

Šiuo metu atostogaujančio Hu Jintao susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu buvo panašus į ankstesnio JAV prezidento George'o W.Busho neformalius susitikimus, kai šis kviesdavosi artimiausius sąjungininkus į savo privačią rančą, rašo dienraštis „Chosun“.

„Atrodo, kad Kinija nori pademonstruoti savo tvirtus ryšius su Šiaurės Korėja Jungtinėms Valstijoms ir Pietų Korėjai“, – sakė vienas pareigūnas.

Kjungnamo universiteto profesorius Kim Keun-Sikas mano, kad izoliuotas Pchenjanas valdžios perdavimo laikotarpiu gali prašyti tik savo ištikimos sąjungininkės Kinijos palaikymo, tebesitęsiant didelei trinčiai su Pietų Korėja ir Jungtinėmis Valstijomis.

„Kinija taip pat siunčia žinią pasauliui, kad ji niekada neleis žlugti Šiaurės Korėjai, kai JAV ir Pietų Korėja žvangina ginklais ir griežčiau spaudžia Pchenjaną“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Artimiausiomis savaitėmis Vašingtonas tikriausiai paskelbs naujas sankcijas Pchenjanui, o Pietų Korėja skeptiškai įvertino Pekino pasiūlymą surengti neoficialias derybas, kurios taptų pagrindu atnaujinti šešiašales derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo.

Sedžongo instituto analitikas Paik Hak-Soonas nurodė, kad Hu Jintao antrasis per pastaruosius tris mėnesius susitikimas su Kim Jong Ilu buvo labai simboliškas.

„Kinija įsitikinusi, kad Pietų Korėja tampa Jungtinių Valstijų pėstininku, siekiant pažaboti stiprėjančią Kinijos įtaką regione... Tai labai pavojinga Pietų Korėjos ir Kinijos santykių ateičiai“, – pabrėžė jis.

Tačiau Korėjos universiteto profesorius Yoo Ho-Yeolas sakė, kad Kinija siekia sumažinti įtampą ir įtikinti Šiaurės Korėją atnaujinti dialogą mainais į ekonomiką ir paramą jau trečiajai tos pačios šeimos kartai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius