Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Siekdamas Vokietijos paramos Davidas Cameronas rengia karališką priėmimą Angelai Merkel

Angela Merkel ketvirtadienį gers arbatą su britų monarche Elizabeth II ir kreipsis į parlamentą, ministrui pirmininkui Davidui Cameronui siekiant Vokietijos kanclerės paramos Europos Sąjungos (ES) reformai.
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Cameronas kanclerei, pasak britų spaudos, tiesia „raudoniausią iš raudoniausių kilimų“, ne taip, kaip praėjusį mėnesį, kai Prancūzijos prezidentui Francois Hollande'ui buvo surengtas kuklus priėmimas.

Pagrindinės Europos ekonomikos lyderę D.Cameronas laiko potencialia sąjungininke jo planams pakeisti ES sutartis prieš 2017 metų referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės.

A.Merkel kalba abejų parlamento rūmų nariams yra pirmasis Vokietijos lyderių kreipimasis nuo 1986 metų, kai britų parlamente kalbėjo prezidentas Richardas von Weizsaeckeris.

Tarp kitų užsienio lyderių, kalbėjusių britų Bendruomenių Rūmams ir Lordų Rūmams, yra JAV prezidentas Barackas Obama ir buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy.

Laikraštis „The Guardian“ trečiadienį pranešė, jog A.Merkel gali būti pasirengusi suteikti tam tikrų nuolaidų, kad Britanija liktų Europos Sąjungoje.

Vokietijos kanclerė taip pat surengs derybas ir spaudos konferenciją su D.Cameronu, o paskui nuvyks į Bakingamo rūmus susitikti su karaliene.

Laikraštis „The Guardian“ trečiadienį pranešė, jog A.Merkel gali būti pasirengusi suteikti tam tikrų nuolaidų, kad Britanija liktų Europos Sąjungoje.

Remdamasis aukšto rango šaltiniu Berlyne, laikraštis rašė, jog A.Merkel gali svarstyti galimybę paremti D.Camerono raginimą suteikti garantijas, kad euro zonos narės nesusiburs prieš jai nepriklausančias valstybes, kai balsuos dėl vieningosios rinkos ateities.

Straipsnyje taip pat buvo rašoma, kad ji galbūt gali svarstyti ribotas išimtis Britanijai ir ne tokį griežtą ES taisyklių įgyvendinimą, bet analitikai perspėjo, jog A.Merkel varžo tai, ką ji galėtų pasiūlyti kolegoms konservatoriams.

„Manau, kad jos rankos yra labai, labai surištos jos „didžiosios koalicijos“ Berlyne“, – sakė Londono ekonomikos mokyklos Europos politikos profesorius Simonas Hixas.

A.Merkel konservatyvūs krikščionys demokratai (CDU) vadovauja netvirtai, prieš du mėnesius suformuotai koalicijai su seserine Bavarijos partija CSU ir centro kairės Socialdemokratų partija (SPD).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel sakė kalbą Didžiosios Britanijos parlamente
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel sakė kalbą Didžiosios Britanijos parlamente

A.Merkel pasisako už stiprią Britaniją, turinčią stiprų balsą ES

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį paragino Didžiąją Britaniją pasilikti Europos Sąjungoje (ES), sakydama, kad kartu su Londono balsu Bendrija bus stipresnė jėga pasaulyje.

„Mums reikia stiprios Jungtinės Karalystės su stipriu balsu Europos Sąjungoje“, – A.Merkel pareiškė sakydama kalbą Britanijos parlamente, turėdama omenyje premjero Davido Cameronož planus 2017 metais surengti referendumą dėl tolesnės JK narystės Bendrijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius