Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stambule tūkstančiai meldžiasi už žuvusius per Izraelio reidą prieš humanitarinės pagalbos flotilę

Tūkstančiai žmonių meldžiasi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tūkstančiai žmonių meldžiasi
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį susirinko Stambule pasimelsti už palestiniečių rėmėjus, žuvusius per kruviną Izraelio reidą prieš humanitarinę pagalbą Gazai plukdžiusius laivus, pasmerkti Izraelio veiksmų ir išreikšti savo paramą „Hamas“ judėjimui.

„Prakeiktas Izraelis! Izraelis yra mirties angelas!“, – skandavo turkų ir palestiniečių vėliavomis mosuojanti minia, perpildžiusi Fatiho mečetės kiemą.

Kaip pranešė naujienų kanalas NTV, į gedulingą ceremoniją susirinko 15–20 tūkstančių žmonių.

„Mes visi esame „Hamas“ kariai“, – šaukė minia, kalbėdama apie Gazos Ruožą kontroliuojantį palestiniečių islamistų judėjimą.

Izraelio pajėgos per pirmadienį paryčiais surengtą reidą prieš laivų flotilę, mėginusią nugabenti humanitarinės pagalbos siuntą į blokuojamą Gazos Ruožą, nušovė aštuonis Turkijos ir vieną turkų kilmės JAV pilietį. Asmenys buvo nušauti su Turkijos vėliava plaukiojančiame kelte „Mavi Marmara“, kuris buvo didžiausias šešių laivų flotilėje.

„Te bus palaiminta jūsų kaip kankinių mirtis“, – skelbė vienas palestiniečių vėliavos spalvų plakatų, kabančių kieme ant mečetės sienos.

Turkijos ir Palestinos vėliavomis uždengti karstai su aštuonių žuvusių aktyvistų palaikais buvo padėti ant marmurinių katafalkų. Maldai už žuvusiuosius vadovavo keli imamai.

Vienas iš žuvusiųjų ketvirtadienį turėtų būti palaidos Stambule, o kiti amžino poilsio atguls savo miestuose.

Penktadienį kitoje Stambulo mečetėje vyks dar vienos pamaldos už paskutinį žuvusį aktyvistą.

Pasak naujienų agentūros AFP fotografo, ketvirtadienio pamaldose dalyvavo Turkijos energetikos ministras Taneras Yildizas, Stambulo meras ir Irano generalinis konsulas.

Turkijos prezidentas Abdullah Gulas ketvirtadienį pareiškė, kad Turkijos ir Izraelio santykiams padaryta nepataisoma žala ir jie „niekada nebebus tokie“ kaip prieš pastarąjį Izraelio reidą.

„Nuo šiol Turkijos ir Izraelio ryšiai nebebus tokie, kaip anksčiau. Šis incidentas paliko neišdildomą ir gilų randą“ šalių santykiuose, sakė jis televizijos interviu.

Pasak A.Gulo, pirmadienio Izraelio pajėgų išpuolis, per kurį žuvo aštuoni Turkijos ir vienas Jungtinių Valstijų pilietis, „nėra dalykas, kurį galima užmiršti ... ar paslėpti“.

Reaguodama į Izraelio išpuolį Turkija jau atšaukė savo ambasadorių iš Tel Avivo ir atsisakė dalyvauti karinėse pratybose kartu su Izraeliu.

Turkija, kurios gyventojų daugumą sudaro musulmonai, buvo artima Izraelio sąjungininkė nuo 1996 metų, kai šalys pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo karinėje srityje. Jų santykiai pablogėjo 2008 metų pabaigoje ir 2009 metų pradžioje, Izraeliui pradėjus karinius veiksmus Gazoje.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Šioje istorijoje Reidas, Flotilė, „Hamas“, Izraelis, Turkija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min