Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suomijos žiniasklaida spėja, kad kibernetines atakas prieš šalį galėjo vykdyti Rusija arba Kinija

Kibernetinė ataka
123rf.com nuotr. / Kibernetinė ataka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spėjama, kad už trečiadienio vakarą paviešintas kibernetines atakas prieš Suomijos užsienio reikalų ministeriją yra atsakingos dvi užsienio valstybės, praneša dienraštis „Helsinki Times“. .

Nors Suomijos slaptųjų tyrimų tarnyba kol kas atsisako įvardyti šnipinėjimą vykdžiusių valstybių vardus, šalies žiniasklaida daro prielaidą, kad tai galėjo būti Rusija arba Kinija.

Vis dėlto, šnipinėjimą galėjo vykdyti ir kuri nors Vakarų šalis. Štai amerikiečių dienraštis „Washington Post“ antradienį paskelbė, kad Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) turėjo teismo įgaliotą pareigūną, kuris stebėjo visą informaciją, susijusią su Suomijos vyriausybe.

Skelbiama, kad šnipų surinktos informacijos kiekis yra pakankamas, o labiausiai domėtasi dokumentais, susijusiais su ES politika. 

Suomijos slaptųjų tyrimų tarnyba trečiadienį atskleidė, kad pirmoji kibernetinė ataka buvo užfiksuota 2013 m. pradžioje, o antroji – tiriant pirmojo šnipinėjimo detales. Suomiją apie vykdomas atakas įspėjo kolegos iš Švedijos.

Skelbiama, kad šnipų surinktos informacijos kiekis yra pakankamas, o labiausiai domėtasi dokumentais, susijusiais su ES politika. 

Suomijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Peteris Stedlundas teigė, kad panašias atakas ankščiau yra patyrusios ir kitos Europos valstybės, pavyzdžiui Belgija.

„Po pranešimo apie šnipinėjimą ministerija užtikrino didesnį informacinės sistemos saugumą. Tai pat buvo užkirstas kelias kitoms atakoms“, – tvirtino P.Stedlundas.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas pažymėjo, kad kibernetinių šnipų pasisavinta informacija gali būti panaudota derybose įvairiais klausimai ir dėl to galėtų nukentėti Suomijos nacionaliniai interesai.

Vis dėlto, P.Stedlundas patikino, kad kol kas jokia šalis, siekdama savo tikslų, pavogtos informacijos nepanaudojo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min