Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TAK paskelbtos išvados dėl Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofos lenkų neįtikino

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos, surinktos į vieną vietą Smolensko aerodrome
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos, surinktos į vieną vietą Smolensko aerodrome
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau nei pusė lenkų mano, jog Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) paskelbtos išvados dėl pernai Rusijoje įvykusios Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos nėra įtikinamos, rodo apklausa, kurią televizijos TVN24 užsakymu organizavo viešosios nuomonės tyrimo agentūra MB SMG/KRC.

Kaip skelbiama TVN24 svetainėje, į klausimą, ar 96 žmonių gyvybes nusinešusios katastrofos priežastys, kurias savo pranešime paskelbė TAK, yra įtikinamos, 55 proc. respondentų atsakė neigiamai. Rusijos atlikto tyrimo išvadoms pritarė 42 proc. apklausos dalyvių.

Be to, 51 proc. respondentų pareiškė, jog Lenkijos Seimo komisija katastrofos priežastims tirti nereikalinga. Priešingą nuomonę išsakė 47 proc. apklausos dalyvių.

Trečiadienį TAK paskelbtame dokumente visa kaltė dėl lėktuvo katastrofos prie Smolensko verčiama lenkams – ataskaitoje kalbama apie pašalinių asmenų buvimą įgulos kabinoje, galimą neigiamą Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio reakciją, lakūnų klaidas ir alkoholį Lenkijos oro pajėgų vado generolo Andrzejaus Blasiko kraujyje.

Rusija ragina nespekuliuoti katastrofos tema

Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas viliasi, kad Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos tema nekels spekuliacijų, ir tikisi kad Maskva ir Varšuva toliau plėtos bendradarbiavimą.

„Aš tikiuosi, kad spekuliacijų nebus, kad niekas nemėgins iš šios tragedijos susikrauti politinio kapitalo“, – sakė S.Lavrovas žurnalistams Maskvoje ketvirtadienį.

Drauge ministras pareiškė, kad, kaip jis tikisi, tas kursas, kuris buvo suderintas per prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitą į Varšuvą, kursas, kuris, „be abejo, atitinka svarbiausius Rusijos ir Lenkijos tautų interesus“, bus tęsiamas, ir susitarimai bus vykdomi.

Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas viliasi, kad Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos tema nekels spekuliacijų, ir tikisi kad Maskva ir Varšuva toliau plėtos bendradarbiavimą.„Aš to nekomentuosiu“, – pareiškė S.Lavrovas, atsakydamas į klausimą, kaip Lenkija reaguoja į vakar Maskvoje pateiktą Tarpvalstybinio aviacijos komiteto galutinį pranešimą apie L.Kaczynskio lėktuvo katastrofos tyrimą.

S.Lavrovas pareiškė, kad lėktuvo katastrofos tyrimą Rusijos ir Lenkijos vyriausybių pavedimu atliko TAK.

„Tai nepriklausoma tarptautinė organizacija. Kai mūsų kolegos Lenkijoje rašo, kad tai Rusijos tyrimas, taip nėra. Tarpvalstybinis aviacijos komitetas yra nepriklausoma Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) struktūra. Technikos komisija rėmėsi žymiausių ekspertų iš mūsų šalies, iš Lenkijos, JAV, iš kai kurių Europos šalių ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių parama. Taip pat dalyvavo kai kurios tarptautinės organizacijos“, – sakė S.Lavrovas.

„Aš nekomentuosiu konkrečių teiginių, kurių buvo, nors teiginių buvo įvairių, bet pabrėšiu, kad spekuliuoti šia tema, manau, neetiška, ir net kai kur šventvagiška. Tai baisi tragedija“, – pridūrė jis.

Donaldas Tuskas sugrįžo į Varšuvą konsultuotis

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas sugrįžo į Lenkiją, nutraukęs atostogas po TAK pranešimo apie Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos tyrimo rezultatus, praneša „Gazeta Wyborcza“ tinklalapis, remdamasis Lenkijos vyriausybės informacijos centro pareiškimu.

Tikimasi, kad vėliau ketvirtadienį D.Tuskas susitiks su Lenkijos vidaus reikalų ministru Jerzy Milleriu pasitarti, taip pat surengs spaudos konferenciją, kurioje pakomentuos šį pranešimą, pažymi Lenkijos vyriausybės informacijos centras.

Anksčiau J.Milleris, kuris vadovauja Lenkijos komisijai, tiriančiai tragedijos netoli Smolensko aplinkybes, pareiškė po susipažinimo su TAK pranešimu: „Mes nepolemizuojame su priekaištais, Rusijos pateiktais Lenkijai dėl katastrofos“.

Lenkijos VRM vadovas drauge pareiškė, kad abi šalys vienodai nebuvo pasirengusios skrydžiams ir 2010 metų balandžio 7 dieną, ir balandžio 10 dieną. Jis sakė, kad Smolensko aerodromo dispečerių bokšte buvo pažeidimų.

J.Milleris taip pat pareiškė, kad kitą savaitę Lenkija paskelbs aerodromo Smolenske dispečerių pokalbius, kuriuos jie vedė su Maskva, praneša „Gazeta Wyborcza“.

Dispečerių pokalbių įrašai buvo perduoti Lenkijai iš karto

Transporto ministerijos vadovas Igoris Levitinas pareiškė, kad Rusija nelaiko įslaptinusi pokalbių dispečerių punkte Smolensko aerodrome, prie kurio sudužo Lenkijos prezidento lėktuvas, įrašų.

„Kolegos sakė, kad jie ketina paskelbti dispečerių pokalbius. Pokalbių dispečerių punkte įrašai buvo oficialiai perduoti Lenkijai iš karto po katastrofos. Jokių paslapčių nuo kolegų Lenkijoje čia nėra“, – pareiškė I.Levitinas ketvirtadienį žurnalistams.

Taip jis atsakė į žiniasklaidos priemonių prašymą pakomentuoti Lenkijos oficialių asmenų teiginius po TAK Technikos komisijos galutinės ataskaitos apie lėktuvo sudužimo priežastis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min