Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikrasis Rytų Ukrainos „liaudies merų ir gubernatorių“ veidas: banditai, aferistai ir žudikai

Prorusiški separatistai Donecko vyriausybės pastate
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški separatistai Donecko vyriausybės pastate
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rytų Ukrainoje „merais“, „gubernatoriais“ ir net „prezidentais“ apsišaukusius žmones sieja tai, kad jie turi solidžią kriminalinę praeitį, skelbia portalas glavred.info.

Pirmasis „liaudies gubernatoriumi“ apsišaukė Pavelas Gubariovas – jis kovo 1 dieną mitingo Charkove metu apsiskelbė Donecko srities vadovu. Balandžio 20 dieną Valerijus Kaurovas apsiskelbė esąs Odesos liaudies respublikos „prezidentas“, o balandžio 21 dieną „gubernatoriai“, „merai“ ir „prezidentai“ jau atsirado Charkove, Luhanske ir Donecke. Visi jie paskelbė beveik vienodus reikalavimus, tačiau juos taip pat sieja ir kriminalinė praeitis.

Tai, kad Slovjanske įkurtas kalėjimas, kuriame teroristai laiko ir kankina įkaitus, „meru“ apsiskelbusiam Viačeslavui Ponomariovui, turinčiam turtingą kriminalinę praeitį, atrodo visiškai priimtina priemone. Jis – Rusijos pilietis, nuo šios šalies teisėsaugos besislapstantis jau 5 metus. Elistos mieste jam už chuliganizmą gresia 7 metų įkalinimas. Tačiau jo aukos teisingumo turbūt nesulauks – Kremlius už jo nusikalstamą veiklą Ukrainoje, greičiausiai, pažadėjo atleisti už įvykdytus nusikaltimus. Ukrainoje jis jaučiasi nebaudžiamas, grobia teisėsaugos darbuotojus, žurnalistus, tarptautinių misijų darbuotojus, žudo žmones. Įrodyta, kad jis prisidėjo prie vietos deputato nužudymo. Iki šiol nežinoma, kiek jis buvo įkalinęs žmonių ir kiek nelaisvėjo laiko iki šiol. 

Ukrainoje jis jaučiasi nebaudžiamas, grobia teisėsaugos darbuotojus, žurnalistus, tarptautinių misijų darbuotojus, žudo žmones. Įrodyta, kad jis prisidėjo prie vietos deputato nužudymo

Paramą V.Ponomoriovui su ginklu rankose išreiškė Aleksandras Možajevas-Babajus. Jis – buvęs rusų kariškis. Jis irgi pabėgo iš Rusijos į Ukrainą, gimtinėje jis ieškomas už bandymą peiliu nužudyti žmogų. Beje, abu šie nusikaltėliai atvirai kviečia Vladimirą Putiną įvesti į Ukrainą kariuomenę. Taigi, jie yra tikri, kad Rusijos teisėsauga jiems bus kilniaširdiška. 

Donecko srities gubernatoriumi apsišaukė 32 metų Denisas Pušilinas, jis buvo aktyvus finansinės piramidės MMM dalyvis. Į jį dėmesį atkreipė Aleksandro Dugino įkurta „Eurazijos jaunimo sąjunga“, į Ukrainą vežanti Kremliaus siunčiamus „turistus“, Rytų Ukrainoje turinčius kelti neramumus. Būtent A.Duginas atsakingas už jų veiklos koordinavimą. 

Nikolajevo „meru“ apsiskelbęs Dmitrijus Nikonovas nelabai nori kalbėti apie tai, kaip jis užgrobė didelę miesto dalį – Nikolajevo miesto paplūdimį. Valdininkas sugebėjo perrašyti šį paplūdimį savo įmonei „Maksimum“, ir dabar „meras“ užsimojo dar didesniems „žygiams“. 

Dar vienas kriminalinis nusikaltėlis – iš Odesos kilęs Valerijus Kaurovas. Jis slapstosi Maskvoje ir iš ten skelbiasi esąs Odesos liaudies respublikos prezidentas. Tačiau net per Rusijos televizijos kanalus išreklamuotas Odesos gyventojas per šiame mieste surengtą separatistų mitingą surinko vos 40 balsų – Odesos žmonės šokiruoti dėl tokio herojaus. 2007 metais Maskvos Patriarchato Stačiatikių cerkvė faktiškai atskyrė jį nuo bažnyčios. V.Kaurovas turėjo rimtų problemų su teisėsauga – dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis įvykdė žiauraus chuliganizmo išpuolius, būdamas 17 metų buvo įkalintas 3 metams už išniekinimą. Jis taip pat kaltinamas už tai, kad apvogė 14 tūkst. Odesos gyventojų, jam už tai iškelta 20 baudžiamųjų bylų. Kreditinė sąjunga „Ukraina“, kurią įkūrė apsišaukėlis „prezidentas“, iš indėlininkų išviliojo pusę milijardo grivinų. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min