Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragedija Turkijoje: per gaisrą anglies kasykloje žuvo 232 žmonės

Nelaimė Turkijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nelaimė Turkijoje
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vakarų Turkijoje per sprogimą anglių šachtoje žuvo daugiau nei 200 žmonių, o dar šimtai liko įkalinti po žeme, trečiadienį pranešė vyriausybė, kuri perspėjo, kad gelbėtojai dabar lenktyniauja su laiku. Trečiadienį po pietų Turkijos ministras pirmininkas paskelbė, kad aukų skaičius išaugo iki 232.

Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pranešė, kad per sprogimą anglių kasyklos šachtoje žuvusiųjų skaičius išaugo iki 232, informavo vietos žiniasklaida.

R.T.Erdoganas anksčiau dieną atvyko į katastrofos vietą vakariniame Somos mieste, esančiame Turkijos Egėjo regione maždaug už 240 kilometrų nuo Stambulo.

VIDEO: Gelbėjimo operacija Turkijos anglies kasykloje

Parlamentaras Muzafferas Yurttasas, remdamasis sveikatos pareigūnais, iš pradžių teigė, kad žuvo 20 žmonių. Jis sakė nacionalinei televizijai NTV, kad iš kasyklos Manisos provincijoje iškelta 20 žuvusiųjų ir kad dar apie 20 darbininkų nuvežta į ligoninę.

Tačiau vėliau pranešta, kad aukų skaičius smarkiai išaugo. Energetikos ministras Taneris Yildizas sakė, kad nelaimės metu kasykloje buvo 787 žmonės. BBC duomenimis, 280 jų pavyko išgelbėti, dar 300 liko įkalinti 2 km po žeme. Skelbiama, kad mažiausiai 166 žmonės yra žuvę, apie 80 – sužeisti.

Ši tragedija įvyko apie 250 kilometrų į pietus nuo Stambulo 2 kilometrų gylyje. Manoma, kad sprogimą antradienį maždaug 12 val. 30 min. Grinvičo (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku sukėlė sugedęs elektros transformatorius.

Šiuo metu įvykio vietoje vyksta gelbėjimo darbai. Dauguma žuvusiųjų apsinuodijo anglies monoksidu („smalkėmis“). Likusiems įkalintiems po žeme yra pumpuojamas deguonis.

Papildyta 7.56 val. 

Šachtoje yra kišenių, kurių viena buvo atvira, todėl gelbėtojai galėjo pasiekti darbininkus, bet antra yra blokuota ir darbininkai yra joje įstrigę

Po žeme dar esančių šimtų žmonių gelbėjimo operacija tęsėsi per naktį. Iš tų, kurie buvo iškelti gyvi, 80 yra sužeisti, keturi iš jų – sunkiai, sakė energetikos ministras Taneras Yildizas.

„Baiminamės, kad šis skaičius gali dar didėti, nes tie, kas atėjo pagelbėti, gali būti tarp sužeistųjų ir paveikti dūmų“, – sakė jis žurnalistams. „Laikui bėgant, mes labai sparčiai einame nepalankaus rezultato link“, – pridūrė jis.

Anksčiau vienas saugumo šaltinis AFP sakė, kad šachtoje yra kišenių, kurių viena buvo atvira, todėl gelbėtojai galėjo pasiekti darbininkus, bet antra yra blokuota ir darbininkai yra joje įstrigę.

Šimtai žmonių susirinko prie nelaimės vietos, kur gelbėtojai kėlė į paviršių sužeistus darbininkus – kostinčius ir sunkiai kvėpuojančius dėl dulkių.

Soma yra vienas pagrindinių rausvųjų anglių (lignito) kasybos centrų Turkijoje. Šiame rajone gyvena maždaug 100 tūkst. žmonių, o pagrindinė ekonominė veikla yra kasyklos ir lignitu kūrenama šiluminė elektrinė.

Papildyta 9.24 val. Blėsta viltys rasti gyvų žmonių po sprogimo šachtoje

Turkijos energetikos ministras trečiadienį sakė, kad tikimybė rasti gyvų žmonių po sprogimo anglių šachtoje mažėja.

„Turiu pasakyti, kad mūsų viltys dėl gelbėjimo pastangų (šachtoje) blėsta“, – per televiziją sakė T.Yildizas.

Papildyta 10.55 val. Paskelbtas trijų dienų gedulas

Turkija paskelbė tris gedulo dienas dėl vienos didžiausių savo pramoninių tragedijų, kai per sprogimą anglių šachtoje žuvo daugiau kaip 200 žmonių, trečiadienį paskelbė premjero biuras.

„Nuo gegužės 13 dienos paskelbtos trys nacionalinio gedulo dienos dėl katastrofos šachtoje Somoje (Vakarų Turkijoje)“, – sakoma pareiškime.

Jame priduriama, kad vėliavos šalyje bus nuleistos iki pusės stiebo.

Papildyta 13.35 val. Didžiausia nelaimė Turkijos kasybos istorijoje

Sprogimas ir gaisras anglių šachtoje Vakarų Turkijoje, per kuriuos žuvo daugiau kaip 200 žmonių, tikriausiai yra daugiausiai aukų pareikalavusi kasybos pramonės nelaimė šalyje, trečiadienį sakė energetikos ministras Taneras Yildizas.

Pasak jo, Somoje, 120 km į šiaurės rytus nuo Izmyro, įvykusios tragedijos aukų skaičius padidėjo iki 205.

Dar šimtai žmonių, kaip manoma, yra likę po žeme, bet ministras atsisakė pateikti konkretų skaičių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min