Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Tymošenko rengiasi trečiajam rinkimų ratui, praneša žiniasklaida

Julija Tymošenko
„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos premjerė Julija Tymošenko neatmeta galimybės, kad bus surengtas trečiasis prezidento rinkimų ratas, ir davė užduotį savo juristams rengtis apskųsti teisme sekmadienį vykusio antrojo rato balsavimo rezultatus.

Pirmadienio vakarą J.Tymošenko per savo bloko frakcijos posėdį sakė, kad niekada nepripažins Viktoro Janukovyčiaus pergalės „legitimumo tokiuose rinkimuose“, praneša leidinys „Ukrainskaja pravda“, remdamasis savo šaltinais.

Tuo pat metu, šio leidinio žiniomis, dalis JTB frakcijos, labiausiai Mykola Tomenka, ragina pripažinti V.Janukovyčiaus pergalę ir pereiti J.Tymošenko į opoziciją.

Anksčiau J.Tymošenko šalininkai pareiškė, kad kai kuriose rinkimų apygardose buvo pažeidimų ir klastočių.

Aš trečiąjį ratą atmetu, – pareiškė Volodymyras Lytvynas spaudos konferencijoje. – Nebus tos situacijos, kurią mes išgyvenome 2004 metais.V.Janukovyčiaus, 2004 metų Oranžinės revoliucijos aukos, revanšas tuo labiau apmaudus J.Tymošenko, kad antrajame rate ji sugebėjo sumažinti atotrūkį iki maždaug 600 tūkst. balsų nuo 2,5 mln. pirmajame rate, kai V.Janukovyčius pralenkė ją 10 proc. ir džiūgaudamas žadėjo įtikinamą pergalę antrajame rate.

Politologai sako, kad toks artimas rezultatas sumažins pirmalaikių rinkimų tikimybę ir V.Janukovyčius bus sukalbamesnis, o Vyriausybė galės pradėti dirbti jau kovą.

„Pirmalaikių rinkimų grėsmė tolsta, nes niekas iš verslininkų nefinansuos rinkimų, kurių galimas rezultatas 50 ir 50“, – sako politologas Viktoras Neboženka.

„Mes tikimės, kad oficialūs rinkimų rezultatai bus paskelbti baigiantis įstatymu numatytam 10 dienų terminui. Tuo tarpu koalicija parlamente bus sudaryta geriausiu atveju paskutinėmis vasario dienomis. Kabinetas gali pradėti visavertį darbą kovo viduryje. Taigi tik nuo tada galima laukti realaus darbo ekonomikos klausimais“, – sakė analitikas Andrijus Nesterukas iš Ukrainos bendrovės „Phoenix Capital“.

Oficialūs rinkimų rezultatai bus paskelbti vasario 17 dieną.

„Trečio rato nebus“

V.Janukovyčiaus štabas tikisi, kad J.Tymošenko ir jos šalininkai vis dėlto pripažins pralaimėjimą.

„J.Tymošenko ne kartą sakė, kad net jei yra 10 balsų persvara, tai jau pergalė“, – pareiškė Regionų partijos pirmininko pavaduotoja Ana German.

Savo ruožtu Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas mano, kad masinių akcijų Ukrainos miestų gatvėse nebus.

„Aš trečiąjį ratą atmetu, – pareiškė V.Lytvynas spaudos konferencijoje. – Nebus tos situacijos, kurią mes išgyvenome 2004 metais.“

Pirmadienį Ukrainos centrinė rinkimų komisija paskelbė savo posėdžio pertrauką, kai jai liko suskaičiuoti ne mažiau kaip 5 proc. apylinkių rinkimų komisijų protokolų.

Kaip pranešė agentūra UNIAN, suskaičiavus prezidento rinkimų antrojo rato rezultatus už V.Janukovyčių balsavo 48,83 proc. rinkėjai, o už J.Tymošenko – 45,59 proc. Taigi V.Janukovyčius lenkia J.Tymošenko 3,24 proc. balsų.

Šalies rytai, kaip ir anksčiau, balsavo už V.Janukovyčių, o Donecko ir Luhansko srityse už Regionų partijos lyderį balsavo apie 90 proc. rinkėjų.

V.Janukovyčius taip pat iškovojo pergalę Kryme (gavo beveik 80 proc.), Odesos srityje (apie 74 proc.), Charkovo srityje (71 proc.) ir Zaporožėje (daugiau nei 71 proc.).

J.Tymošenko iškovojo įtikinamą pergalę vakarinėse srityse.

Šalies rytai, kaip ir anksčiau, balsavo už Viktorą Janukovyčių, o Donecko ir Luhansko srityse už Regionų partijos lyderį balsavo apie 90 proc. rinkėjų.Lvovo srityje už dabartinę ministrę pirmininkę balsavo daugiau kaip 86 proc. atėjusių į rinkimų apylinkes piliečių, o Ivano Frankivsko ir Ternopolio srityse J.Tymošenko gavo daugiau kaip 88 proc. balsų.

Kijeve dabartinė ministrė pirmininkė surinko daugiau nei 65 proc. Už V.Janukovyčių sostinėje atidavė balsus daugiau nei 25 proc. rinkėjų. Maždaug 8 proc. kijeviečių balsavo prieš visus.

Tarp ukrainiečių, balsavusiųjų užsienyje, dauguma (per 60 proc.) taip pat balsavo už J.Tymošenko.

Antikrizinė koalicija

V.Janukovyčiaus nurašė J.Tymošenko, pasiūlydamas susirinkti daiktus ir atlaisvinti premjero postą, tačiau prezidento postas, susilpnintas konstitucinės reformos, negarantuoja V.Janukovyčiui valdžios, kaip rodo Viktoro Juščenkos patyrimas.

Kad būtų galima atleisti  Vyriausybę ir paskirti naują, V.Janukovyčiui reikia užsitikrinti daugumą parlamente, kur seniai subyrėjusiai koalicijai kol kas formaliai vadovauja J.Tymošenko, ir bet kuris daugumos variantas iki šiol neišsilaikė nė kelių mėnesių.

„Stabili koalicija su ilgalaike programa mažai tikėtina. Kaip kompromisinis variantas, aš manau, gali būti trumpalaikė koalicija, kurios uždavinys būtų sudaryti antikrizinę Vyriausybę su ribotais įsipareigojimais“, – sako politologas Andrijus Jermolajevas.

„Jeigu derybos žlugs, bus priimamas sprendimas surengti pirmalaikius parlamento rinkimus“, – pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min