Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos jaunimas kreipėsi į pasaulį ir sulaukė palaikymo Lietuvoje

Ukrainiečių karininkė Nadia Savčenko
Uainfo.org / Ukrainiečių karininkė Nadia Savčenko
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos jaunimo organizacijos išplatino kreipimąsi dėl vyresniosios Ukrainos kariuomenės leitenantės Nadios Savčenko pagrobimo ir įkalinimo Rusijos Federacijoje.

Laiškas adresuojamas Europos Tarybai, JTO žmogaus teisių komisarui, Europos jaunimo forumui, tarptautinėms žmogaus teisių gynimo organizacijoms „Freedom House“ ir „Amnesty International“, Ukrainos Užsienio reikalų ministerijai bei visai tarptautinei bendruomenei su prašymu paviešinti šią žinią.

„Lietuvos liberalus jaunimas giliai susirūpinęs dėl galimų žmogaus teisių pažeidimų ir kišimosi į kitos valstybes suverenitetą remia Ukrainos jaunimo organizacijų poziciją. Išreiškiame prieštaravimą neteisėtiems veiksmams apribojant žmonių laisvę – Nadia Savčenko pagrobta ir išvežta iš Ukrainos teritorijos tarp birželio 17 ir liepos 2 d. Tvirtai pasisakome už galimybės į laisvą teisinę gynybą ir nešališko tarptautinio teismo kaltinamiesiems užtikrinimą. Esant konfliktinei ir karinei situacijai teigiame, jog kilus įtarimams dėl galimo karinio nusikaltimo, būtina kreiptis į tarptautinį teismą. Sveikiname, kad Rusijos Federacijos institucijos po ilgų derybų liepos 16 d. suteikė galimybę Ukrainos konsului aplankyti Nadia Savčenko. Tačiau kritiškai vertiname Rusijos Federacijos poziciją trukdant tirti karininkės pagrobimą ir paramą separatistams, kurie pirmieji paviešino tardymo video.

Raginame Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetą ir žmogaus teisių gynimo organizacijas Lietuvoje atkreipti dėmesį į Nadios Savčenko teisminį procesą ir įkalinimą bei pareikšti savo poziciją šiuo klausimu“, – rašoma laiške. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min