Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimtajame Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių cekvės patriarcho Onufrijaus kaime žmonės renka parašus pereiti į Ukrainos autokefalinę stačiatikių bažnyčią

Ukrainos stačiatikių cerkvės patriarchas Onufrijus
„Unian“ nuotr. / Gimtajame Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių cekvės patriarcho Onufrijaus kaime žmonės renka parašus pereiti į Ukrainos autokefalinę stačiatikių bažnyčią.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Černigovo srities Vyžnicko rajono Korytnojės kaimo, kuriame gimė Maskvos patriarchato Ukrainos cerkvės patriarchas Onufrijus, gyventojai renka parašus už tai, kad jų kaimo tikintieji pereitų į nuo Maskvos ir visos Rusijos patriarchato atsiskyrusią savarankišką Ukrainos autokefalinę cerkvę.

Kaip naujienų agentūrai „Unian“ pranešė vietinis aktyvistas Georgijus Kolotilo, parapijiečiai nori, kad Dievo garbinimas vyktų ukrainiečių kalba. Taip pat jie nori, kad šv. Mišios baigtųsi maldomis už ukrainiečių karius, kurie žūsta šalies rytuose.

Pasak G.Kolotilo, jau surinkta apie 500 kaimo gyventojų parašų.

Skelbiama, kad Korytnoje kaimo gyventojai tikrai renka parašus dėl religinės bendruomenės perėjimo į Kijevo patriarchatą. Vis dėlto nekalbama apie visos parapijos perėjimą į kitą patriarchatą.

Tuo atveju, jeigu dalis Maskvos patriarchato šalininkų nepareikš noro pereiti į Kijevo patriarchatą, kaime bus sudaryta nauja religinė bendruomenė.

Naujienų agentūra „Unian“ primena, kad Onufrijus gimė Korytnoje kaime 1944 m. lapkričio 5 d.

 

 

Komentarai
Temos Ukraina
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min