Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos prezidentas į pasitarimą atsinešė kokaino ir marihuanos. Narkotikus prezidentas pirko internetu

V.Janukovyčius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį į pasitarimą su jėgos struktūrų ir kitų valstybės įstaigų vadovais atsinešė narkotinių medžiagų, įsigytų internetu. Ukrainos prezidentas išbarė savo pavaldinius teigdamas, kad narkotikų problema Ukrainoje jam kelia nerimą.

Kaip praneša newsru.com, V.Janukovyčius sakė, kad jo netenkina teisėsaugos struktūrų darbas, kovojant su narkotikų platinimu. Kaip įrodymą, kad narkotikų įsigyti gali bet kas, prezidentas ant stalo padėjo atsineštus kvaišalų pavyzdžius, kuriuos internetu jo nurodymu nupirko administracijos darbuotojai.

„Apie kokį jūsų darbą galima kalbėti, jei interneto parduotuvėse galima įsigyti visą narkotinių medžiagų asortimentą? Internetu galima nusipirkti visko, ko tik širdis geidžia. Ar jūs, gerbiamieji vadovai, ministrai, generalini prokurore, žinote apie tai?“ – klausė V.Janukovyčius.

Ukrainos prezidentas sakė, kad tarp jo atsineštų narkotikų yra marihuanos, kokaino, kitų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, taip pat kai kurių medicinos preparatų, kuriuos galima įsigyti tik turint receptą.

V.Janukovyčius piktinosi, kad Ukrainoje uždrausta 180 narkotinių medžiagų, nors aplinkinėse šalyse šis skaičius dvigubai didesnis. „Ukrainos įstatymai gina narkomanų ir narkotikų platintojų interesus“, – piktinosi šalies prezidentas.

Pasklidus žiniai apie V.Janukovyčiaus į pasitarimą atsineštus narkotikus, Julijos Tymošenko blokas prezidentą pareikalavo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris už narkotikų įsigyjimą numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

V.Janukovyčiaus administracijos atstovai teigia, kad kontrolinis narkotikų įsigijimas vyko nepažeidžiant šalies įstatymų ir stebint operatyviniams darbuotojams. Visi, kurie „pardavė narkotikus prezidentui“, netrukus buvo sulaikyti pareigūnų.

Prezidento administracijos vadovas Genadijus Vasiljevas teigia, kad kontrolinis narkotikų pirkimas įvykdytas „siekant parodyti problemos mastą“.

„Mes nesiruošiame badytis, mes nesiruošiame vartoti, mes jų (narkotikų) nesiruošiame pardavinėti. Mes tik sakome: štai, yra problema. Atkreipkite į tai dėmesį“, – sakė G.Vasiljevas.

Prezidento administracijos vadovas tvirtina, kad Ukrainoje yra du populiariausi būdai įsigyti narkotikų. Vienas iš jų – tiesiog užeiti į vaistinę. Kitas – internetu.

Pasak G.Vasiljevo, prezidento administracijos darbuotojai dalį stiprų poveikį turinčių preparatų nusipirko vaistinėse, ten iš jų niekas nepareikalavo recepto. Taip buvo pažeista Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.

G.Vasiljevo teigimu, ypatingą susirūpinimą kelia narkotikų įsigijimas internetu.

„Prezidento nurodymu interneto parduotuvėse mes įsigijome ir stipresnių, ir lengvesnių narkotikų. Pavyzdžiui, tam tikru adresu buvo pasiųstas paklausimas dėl 10–15 dozių LSD. Pardavėjas iš Maskvos atsakė teigiamai ir paklausė, kurioje vietoje yra pirkėjas. Atsakėme, kad esame Kijeve. Pardavėjas pasiūlė už narkotikus sumokėti per mokėjimo terminalą, papildant jo kortelę nurodytu kodu. Sumokėjus reikia laukti vietos, kurioje padėti narkotikai, nuotraukos. Tuo pačiu gaunama ir detali instrukcija, kaip juos pasiimti“, – pasakojo G.Vasiljevas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min