Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos riaušininkų veidu tapo mįslingas veikėjas – Igoriu Strelkovu prisistatantis GRU pulkininkas Igoris Girkinas

Igoris Strelkovas
Nuotr. iš „YouTube“ / Igoris Strelkovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai riaušininkų vadas Igoris Strelkovas (tikroji pavardė – Igoris Girkinas), kuris yra GRU pulkininkas, pastaruoju metu pasirodė prieš televizijos kameras, dėvėdamas žalią slepiamąją uniformą, jis ne vien tapo rytų Ukrainą krečiančių neramumų veidu, bet ir sustiprino įsitikinimą, kad už riaušių Donbase ir Luhanske stovi motinėlė Rusija.

Tas kariškis nekomentavo Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) pareiškimų, jog jis yra Rusijos žvalgybos karininkas. Tačiau jis sakė žurnalistams, kad kartu su savo vyrais atvyko iš Krymo, kurį Rusija aneksavo kovo mėnesį.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dabar jau pripažįsta, kad tarp riaušininkų, okupavusių tą Juodosios jūros pusiasalį prieš aneksiją, buvo Rusijos karių.

Bendrijos dokumentuose jis įvardijamas kaip Rusijos karinės žvalgybos valdybos GRU narys.

I.Strelkovo-I.Girkino pareiškimas, jog daugelis kovotojų rytų Ukrainoje nėra vietos gyventojai, verčia abejoti, kad šis sukilimas yra spontaniškas, o ne koordinuota operacija, remiama išorinių jėgų.

„Žinoma, kovotojų pajėgose esama daug savanorių iš kitų regionų“, – I.Strelkovas (Girkinas) sakė duodamas interviu Rusijos bulvariniam laikraščiui „Komsomolskaja pravda“. Jo vertinimu, apie trečdalis jų yra ne ukrainiečiai.

Tačiau I.Strelkovas-Girkinas atsiribojo nuo šių pareiškimų antradienį, duodamas interviu Rusijos televizijai ir sakydamas, kad 90 proc. jo pusėje esančių vyrų yra „ukrainiečiai“.

Taikys sankcijas

ES antradienį įvardijo I.Strelkovą tarp 15 asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos.

Bendrijos dokumentuose jis įvardijamas kaip Rusijos karinės žvalgybos valdybos GRU narys. Ukrainos pareigūnai jį irgi laiko Rusijos žvalgybininku. Pats vadas praeitą savaitgalį duotame interviu apie save nesipasakojo.

Pagarsėjus I.Strelkovui-Girkinui, Maskvoje žurnalistai apspito daugiabutį, kuriame, kaip pranešė Ukrainos televizija, gyvena to pulkininko motina. Kaimynai sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad antradienio rytą prie namo atvažiavo „prabangus juodas automobilis“, kuris išsivežė tą moterį.

Ne mažiau mįslingi yra I.Strelkovo vedami riaušininkai, jų operacijos ir ginklai. Jų reidai buvo ryžtingi ir veiksmingi, sudarantys įspūdį, kad riaušininkai iš anksto puikiai žino visas Ukrainos saugumo operacijas.

Ne mažiau mįslingi yra I.Strelkovo-Girkino vedami riaušininkai, jų operacijos ir ginklai. Jų reidai buvo ryžtingi ir veiksmingi, sudarantys įspūdį, kad riaušininkai iš anksto puikiai žino visas Ukrainos saugumo tarnybos planuojamas operacijas.

I.Strelkovas-Girkinas sakė, kad jo vyrai dalį ginklų paėmė iš užimtų milicijos pastatų, pridūręs, kad jie taip pat atėmė ginklų ir iš Ukrainos kariuomenės, su kuria buvo susirėmę rytų Ukrainoje kovo mėnesį.

„Rusija kol kas neatsiuntė mums nė vieno kulkosvaidžio arba šovinio“, – pažymėjo jis.

Kodėl dabar išėjo į viešumą?

Neaišku, kodėl I.Strelkovas-Girkinas būtent dabar nusprendė išeiti į viešumą. Įsitikinimas, kad Kremlius valdo riaušininkus, kurie dėl savo žalių uniformų buvo praminti „žaliaisiais žmogeliukais“, sustiprėjo, kai V.Putinas liovėsi neigti, jog Rusijos kariai buvo dislokuoti Kryme ir prisidėjo prie vietos prorusiškų kovotojų.

VIDEO: Igoris Strelkovas

Tačiau rytų Ukrainoje susiklostė šiek tiek kitokia padėtis.

Ten veikia daug mažiau prorusiškų separatistų negu jų buvo Kryme. Juos galima suskirstyti į dvi grupes: uniformuoti vyrai, turintys profesionalių karių įgūdžių, ir prasčiau organizuoti vietos kovotojai, dažniausiai banditai.

I.Strelkovas-Girkinas sakė, kad jo būrys sudarytas iš patyrusių kovotojų: „Daugelis jų – Ukrainos piliečiai, kurie kovėsi Rusijos ginkluotųjų pajėgų sudėtyje – Čečėnijoje, Vidurinėje Azijoje. Tarp jų esama kovojusių Irake ir Jugoslavijoje, taip pat (priklausiusių) Ukrainos armijai. Esama netgi tokių, kurie sugebėjo pabuvoti Sirijoje.“

Akivaizdžiai mažiau įgūdžių turintys riaušininkaii budi patikros postuose Slovjansko mieste, kur įsikūręs sukilėlių štabas, ir jo apylinkėse. Tie vyrai, paprastai vilkintys civilius drabužius, ginkluoti paprastesniais ginklais. Kai kurie nešiojasi medžioklinius šautuvus, o kiti – tik lazdas.

Per vieną iš retų Ukrainos saugumo pajėgų reidų prieš riaušininkus, budėjusius prie šiaurinio įvažiavimo į Slovianską, patikros postą gynę kovotojai greitai išsisklaidė.

Tačiau vietos gyventojai taip pat gali būti veiksmingi: lazdomis ginkluotų vyrų gaujos ir įniršusių civilių minios atliko svarbų vaidmenį užimant vyriausybinius pastatus, o kartą netgi atėmė šarvuočius iš Ukrainos karių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min