Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ultranacionalistų „Pravyj sektor“ keliamais neramumais Rusija gali pasinaudoti kaip pretekstu įsiveržti į Ukrainą

Maidano savigynos būrio nariai prie Aukščiausiosios Rados
„Scanpix“ nuotr. / Maidano savigynos būrio nariai prie Aukščiausiosios Rados
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio rytą prie Ukrainos parlamento durų susibūrė Maidano savigynos būrių atstovai – jie atvyko užkirsti kelią provokacijoms ir galimam dar vienam Aukščiausiosios Rados šturmui, rašo news.liga.net. Ketvirtadienio vakare Ukrainos ultranacionalistinio judėjimo „Pravyj sektor“ nariai prasiveržė prie parlamento ir mėgino pakliūti į vidų. Tuo metu Ukrainos partija „Tėvynė“ teigia, kad ultranacionalistų judėjimas gali tapti pretekstu Rusijai dislokuoti karius visoje Ukrainoje.

Penktadienio ryte prie Aukščiausiojos Rados susirinko keli šimtai „Pravyj sektor“ narių, nešinų vėliavomis. 

Taip pat susirinko kelios dešimtys protestuotojų prieš ultranacionalistų veiksmus. Jie atėjo su plakatais „Imiesi smurto – padedi Putinui“ ir „Pravyj sektor“, nusipirk smegenų“.

Ketvirtadienio vakare ultranacionalistai protestavo prieš judėjimo koordinatoriaus Oleksandro Muzyčkos nužudymą ir reikalavo vidaus reikalų ministro atsistatydinimo.

Rusija sugalvojo, kaip įsiveržti į Ukrainą

Partijos „Tėvynė“, kuriai priklauso Ukrainos premjeras A.Jaceniukas ir J.Tymošenko, deputatas Nikojalus Kniažickis sako, kad dabar svarbiausia Rusijos žiniasklaidos propagandos dainelė – pabrėžimas, kokia yra silpna naujoji Ukrainos valdžia, kuri negali apsaugoti savo piliečių nuo radikalų, rašo naujienų agentūra „Unian.net“.

Taip Rusija gali lengvai pateisinti savo karių dislokavimą Ukrainoje – jos piliečius reikia ginti nuo radikalų. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje rašo N.Kniažickis.

„Kalbėjau su pažįstamais NTV žurnalistais. Jie sako, kad pagrindinė Rusijos propagandos idėja šiuo metu yra „Pravyj sektor“ veiklos nušvietimas. Svarbu parodyti jo įtaką ir dabartinės Ukrainos valdžios silpnumą“, – rašo jis.

O.Turčynovas: rusų žurnalistai prie parlamento atvyko prieš šturmą

Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas mano, kad bandymą ketvirtadienio vakarą šturmuoti Aukščiausiąją Radą organizavo Rusija.

Rusiško televizijos kanalo žurnalistai ketvirtadienio vakarą prie Aukščiausiosios Rados atsirado likus kelioms minutėms iki „Pravyj sektor“ narių šturmo.

Kaip skelbia Unian.net, laikinasis prezidentas ir Aukščiausiosios Rados pirmininkas priminė, kad anksčiau nurodė išmontuoti tvoras, juosusias parlamento pastatą, ir dabar prie jo gali lankytis visi.

Jis pridūrė, kad vėliau į parlamento rūmus galės patekti visi žmonės.

„Tai, kad parlamento rūmai yra atviri, kad mes neprašome Vidaus reikalų ministerijos pagalbos juos saugant, nereiškia, kad galima rūmus šturmuoti, juos žeminti“, – penktadienį sakė jis.

Jo teigimu, rusiško televizijos kanalo žurnalistai ketvirtadienio vakarą prie Aukščiausiosios Rados atsirado likus kelioms minutėms iki „Pravyj sektor“ narių pradėto šturmo.

Jis yra įsitikinęs, kad tai reiškia, jog buvo organizuota provokacija prieš Ukrainą. Tai, jo teigimu, padarė agresorius, kuris prieš šalį ėmėsi karinių veiksmų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min