Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Žirinovskis Lenkijai siūlo oficialiai pasidalyti Ukrainos teritoriją, lenkai jam siūlo kreiptis į psichiatrus

V.Žirinovskis pasirengęs išdalinti dalį savo garderobo.
„Scanpix“ nuotr. / V.Žirinovskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija gavo oficialų laišką iš Rusijos Dūmos, kuriame siūloma pasidalinti Ukrainos teritoriją, skelbia TVP. Lenkijai pasiūlyta prisijungti vakarinę Ukrainos dalį. „Tik nesveiko proto žmogus gali tai sugalvoti“, – rusų siūlymą pakomentavo Lenkijos ministerijos atstovas.

Dūmos vicepirmininkas ir Rusijos liberaldemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis dar anksčiau yra pareiškęs, kad Lenkija turėtų sekti Rusijos pėdomis ir iš Ukrainos reikalauti teritorijų, kurios iš tikrųjų nėra ukrainiečių. Visgi buvo sunku tikėtis, kad skandalingojo politiko žodžius lydės ir realūs veiksmai – oficialus laiškas Lenkijos ministerijai, rašo gazeta.pl.

V.Žirinovskis siūlo, kad Lenkija turėtų reikalauti referendumo dėl penkių vakarinių Ukrainos sričių: Voluinės, Lvovo, Ivano Frakivsko, Ternopilio ir Rivno.

Panašius „pasiūlymus“ rusų politikas išsiuntė ir Vengrijai su Rumunija – dėl Užkarpatės ir Černivcių. Ukrainai esą reikėtų palikti tik centrinę jos dalį.

Panašius „pasiūlymus“ rusų politikas išsiuntė ir Vengrijai su Rumunija – dėl Užkarpatės ir Černivcių. Ukrainai esą reikėtų palikti tik centrinę jos dalį.

Savo laiške Lenkijos ministerijai V.Žirinovskis aiškina, neva tarp skirtingų sričių gyventojų Ukrainoje egzistuoja milžiniški mentaliteto skirtumai, todėl ukrainiečiai nebegali gyventi kartu vienoje valstybėje.

Lenkijos užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Marcinas Wojciechowskis patvirtino, kad ministerija gavo tokį laišką iš Rusijos Dūmos. „Pasiūlymai yra tokie keisti, kad niekas į juos rimtai net nežiūri“, – komentavo jis.

Anot ministerijos, V.Žirinovskiui bus nusiųstas mandagumo atsakymas be jokios užuominos į rusų politiko laiško turinį. 

„Dalis Rusijos elito tebegalvoja Molotovo-Ribbentropo pakto terminais. Protu nesuvokiama, kaip Lenkijai gali būti siūloma pasidalinti kitą draugišką valstybę. Tik nesveiko proto žmogus gali taip sugalvoti“, – TVP sakė M.Wojciechowskis. Jis prodūrė, kad rusų politiko laišką reikėtų nusiųsti psichiatrui.

Papildyta 12.21 val. Tvirtina, kad raginimų pasidalyti Ukrainą nebuvo

RLDP spaudos tarnyba pirmadienį išplatino pareiškimą, kuriame tvirtinama, jog V.Žirinovskio laiške Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos vadovams nebuvo jokių raginimų pasidalyti Ukrainą. Anot pranešimo, „laiškė tebuvo išdėstytas požiūris į politinės krizės Ukrainoje pasėkmes“. Lenkų pranešimus RLDP spaudos tarnyba pavadino „absurdu“.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min