Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikai privalo žinoti

Artumas
Photos.com / Artumas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienuolikmečiai Didžiosios Britanijos moksleiviai per privalomas lytinio švietimo pamokas sužinos apie gėjų ir civilines santuokas, o vyresni moksleiviai – apie kontraceptines priemones ir lytiškai plintančias ligas. Pradinukai susipažins su savo kūnu ir išgirs apie draugystes.

Dar spalį britų ministrai pareiškė, jog būtina įvesti privalomą lytinį švietimą mokyklose, kad mokiniams būtų lengviau „orientuotis sudėtingame šiuolaikiniame gyvenime“ ir kad jie apie tai sužinotų mokykloje, o ne kieme.

Lytinio švietimo pamokos mokyklose taps privalomos nuo 2011 metų, tačiau religinės pakraipos mokslo įstaigoms leista dėstyti šį dalyką atsižvelgiant į savo tikėjimą. O tai gali reikšti, kad vaikams bus sakoma, jog naudotis kontraceptikais yra nuodėmė.

Tėvams taip pat palikta teisė neleisti savo vaikų į lytinio švietimo pamokas. Šiuo metu vos viena šeima iš 2500 atsiima vaikus iš tokių neprivalomų pamokų.

Seksualinės sveikatos labdaros organizacijos įspėja, kad leidžiant tėvams rinktis gali būti pažeidžiamos jaunų žmonių teisės. Šioms pamokoms tapus privalomoms, visos mokyklos turėtų ugdyti vaikus atsakingai ir išdėstyti esmę. Vaikai privalo suprasti įstatymą – kad leidžiama kontracepcija ir abortas, žinoti apie saugaus sekso poveikį sveikatai. Būtų neteisinga, jei jiems būtų sakoma, kad taip elgtis yra blogai, nors tikrai galima pasakyti, jog taip mano kai kurie žmonės.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min