Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Venesuelos prezidento gydytojas: Hugo Chavezui liko gyventi 2 metai

Hugo Chavezas 2011 m. spalio 3 d.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Hugo Chavezas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Hugo Chavezo gydytojas Salvadoras Navarrete pareiškė, kad Venesuelos prezidentui liko gyventi dveji metai.

Tekstą originalo kalba rasite čia.

Onkologinė liga, kuria susirgo Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas, neleis politikui išgyventi ilgiau nei dar dvejus metus, netgi taikant patį moderniausią gydymą. Apie tai Meksikos leidiniui „Milenio Semanal“ pareiškė Venesuelos chirurgas Salvadoras Navarrette, gydęs H.Chavezą.

Jei ši informacija teisinga, pasaulio laukia ir politinis-ekonominis jėgų persiskirstymas. O tai lems didelius ekonominius nuostolius pirmiausia Rusijai, tiekiančiai H.Chavezo vadovaujamai šaliai ginkluotę, taip pat turinčiai bendrų interesų naftos versle.

Gydytojas S.Navarrette, H.Chavezo sveikata rūpinęsis nuo 2002 metų, netrykšta optimizmu: „Liko dveji metai pačiu geriausiu atveju“.

„Mano žiniomis, prezidentą kankina akies srityje augantis piktybinis auglys arba sarkoma. Todėl naudojamas itin agresyvus chemoterapijos kursas“, – kalbėjo chirurgas.

Interviu pasirodė tą dieną, kai H.Chavezas atvyko į Kubą eiliniam sveikatos patikrinimui. Tiesa, pats Venesuelos prezidentas visai neseniai viešai pareiškė, kad sveiksta ir kad jo sveikata gerėja. Chavezo teigimu, prieš keturis mėnesius situacija buvo kritinė. O dabar jis yra „sveikas ir tvirtai stovi ant kojų“.

Prezidento įpročiai: nagų priežiūra ir kibirais geriama kava

S.Navarrette pastaraisiais metais spėjo artimai susipažinti su H.Chavezu ir jo įpročiais. jis prezidentą apibūdino taip: labai nepatiklus, nenorintis patikėti, kad gali apskritai kuo nors sirgti. „Dabar jis klauso tik Kubos medikų“, – sakė buvęs prezidento gydytojas.

Chirurgas pažymėjo, kad H.Chavezas itin daug dėmesio skiria švarai. Jis daug laiko praleidžia

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hugo Chavezas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hugo Chavezas

prižiūrėdamas rankų ir kojų nagus, tobulindamas savo išorę ir nuolat nerimaujantis, ar yra pakankamai geros fizinės formos.

Be to, pasak mediko, Venesuelos prezidentas be atvangos geria kavą – „tiesiog nesuskaičiuojamą daugybę puodelių per dieną“. Vyras pasislėpęs rūko, labai nenori, kad kas nors jį tokį pamatytų. Dažniausiai – apimtas streso. H.Chavezas yra „pelėda“ – jis dirba iki vėlumos, to paties reikalauja ir iš savo ministrų. Keliasi dažniausiai tarp 06.30-07.00  val.

Chirurgas, ne kartą lankęsis H.Chavezo rūmuose Miraflorese, pasakoja, kad prezidento rezidencija įrengta gana paprastai. Kiek įdomesnė tik privati biblioteka.

„Chavezas – labai kruopštus, skrupulingas, griežtas žmogus“, – tvirtina medikas.

Ligos istorija

Liepos 10 d. Venesuelos prezidentui atlikta vidaus organų operacija, pašalintas pūlinys. Po 10 dienų jis iškentė dar vieną operaciją – pašalintas piktybinis žarnyno auglys. Iškart po to, oficialiais duomenimis, per keletą mėnesių Chavezas atlaikė keturis chemoterapijos kursus: tris Kuboje ir vieną Karakase.

Chirurgas aiškina, kad prezidento rinkimai Venesueloje paankstinti būtent dėl prastų Chavezo sveikatos prognozių.

2011 m. rugsėjį apie prastą H.Chavezo sveikatą prabilo buvęs JAV pasiuntinys Amerikos valstybių sąjungoje Rogeris Noriega. Jis apkaltino Venesuelos valdžią tiesos apie prezidento sveikatą slėpimu. Nes žinia apie prastą sveikatą sugriautų visas H.Chavezo galimybes laimėti rinkimus. Jie skelbiami dviem mėnesiais anksčiau nei įprasta – 2012 m. spalio 7 d.

Politiniai žaidimai

Noriegos manymu, JAV administracijai jau būtina ruoštis tragiškai įvykių eigai, kai H.Chavezas pasitrauks iš politinės arenos dėl ligos. Buvęs pasiuntinys, kruopščiai renkantis informaciją apie

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./41FP071113B785
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./41FP071113B785

situaciją Venesueloje, turi informacijos, kad H.Chavezas atlaikė tik tris chemoterapijos kursus, o ketvirto atsisakė. JAV ekspasiuntinio manymu, Venesuelos prezidento gydymas yra nesėkmingas.

H.Chavezo pasitraukimui ruošiasi ir Rusija. Šiai šaliai ilgamečio Venesuelos prezidento pasitraukimas reiškia daugiamilijardinius nuostolius. Rusai į Venesuelą siuntė net ir žvalgą – neseniai ten lankėsi V.Putino siųstas vicepremjeras Igoris Sečinas.

Rusija, „draugaujanti“ su Chavezo Venesuela, tikrai turi ką prarasti. Ši šalis po Indijos užimą antrą vietą tarp Rusijos ginkluotės pirkėjų (metiniai užsakymai svyruoja apie 6–7 mlrd. dolerių).

Beje, po to, kai oficialusis Karakasas pripažino Abchaziją ir Pietų Osetiją, Maskva parėmė šalį 2,2 mlrd. dolerių. Štai kokia graži politinė-ekonominė draugystė.

Pasitraukus H.Chavezui, Rusai ne tik negaus naujų užsakymų ginkluotei, bet ir pinigų už jau pateiktą produkciją.

Pavojus gresia ir Rusijos naftos kompanijoms, kurios Orinoko deltoje ruošiasi išgauti naftą. Į šį projektą Rusija vien tik per dešimtmetį pasiruošusi investuoti ik 12 mlrd. dolerių. Putinas Chavezui avansą jau sumokėjo – 600 mln.

Rugsėjo 26 d. Venesuelos opozicinės jėgos pasirašė susitarimą prieš H.Chavezą ir tokiu būdu susivienijo, artėjant 2012 m. rinkimams. Jeigu H.Chavezas pasitrauks, Rusijos didieji projektai pakibs ant plauko.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min