Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viena Donbaso pseudorespublikų išlaikymo diena Kremliui kainuoja 20 mln. dolerių

Olegas Cariovas
zik.ua nuotr. / Olegas Cariovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekviena „Novorosijos“ projekto diena Kremliui atsieina apie 20 mln. dolerių. Tai paaiškėjo iš žurnalistams patekusios slaptos informacijos, kurią perdavė vieno iš prorusiškų teroristų vadeivų – Olego Cariovo – artimos aplinkos žmonės, praneša naujienų svetainė tsn.ua. Teigiama, kad O.Cariovas didžiąją dalį Kremliaus skiriamų lėšų pasisavina pats, o Donbaso teroristų vadeivoms Maskvos propaganda patikėjusių paprastų žmonių žūtys mūšiuose finansine prasme net naudingos.

Būtent O.Cariovas gauna ir paskirsto iš Kremliaus gaunamas lėšas, skirtas Rytų Ukrainos destabilizavimui. Tačiau jo veikla yra ir daug nepatenkintų žmonių. Dvidešimt vieno puslapio apimties dokumente, kuris pateko į žurnalistų rankas, išdėstytas detalus Ukrainos valstybės sunaikinimo planas.

Pavyzdžiui, vieno vadinamojo „taikaus mitingo“ Rytų Ukrainoje surengimas kainuoja 15 tūkstančių dolerių. 

Dviejuose trečdaliuose dokumento pateikiama informacija apie šio Rusijos plano sąmatas. Pavyzdžiui, vieno vadinamojo „taikaus mitingo“ Rytų Ukrainoje surengimas kainuoja 15 tūkstančių dolerių. Kitaip tariant, vienam mitingo dalyviui turėtų būti sumokami apie 75 doleriai.

Visus pinigus gaudavo O.Cariovas, kurių didžiąją dalį jis dažnai pasilikdavo sau. Kai kurie ekspertai jau anksčiau teigė, kad egzistuoja neatitikimas tarp Kremliaus skiriamų pinigų O.Cariovui ir išmokų eiliniams smogikams.

„Žmonės kariauja už 1000 grivinų (apie 180 Lt). Nors Maskvoje O.Cariovas aikškino, kad suma siekia 1000 dolerių per dieną“, – teigė politikos ekspertas Serhejus Parhomenka.

Donecko ir Luhansko apsišaukėliškų „liaudies respublikų“ reklamai skiriama apie pusę milijono dolerių. Informacijos sklaidai apie „liaudies respublikas“ žiniasklaidoje išleidžiama apie 300 tūkstančių dolerių. Kiekvieno smogiko karinei uniformai ir amunicijai O.Cariovas prašė skirti apie 1500 dolerių.

Vis dėlto, labiausiai dėmesį traukia išlaidų, skirtų žuvusiųjų šeimoms, dalis. S.Parhomenka tikina, kad žmonių, patikėjusių Donbaso smogikų pasakomis, žūtys yra naudingos pseudovalstybių struktūroms. Tuo gali būti paaiškinti įvairūs betiksliai teroristų vadų įsakymai, pavyzdžiui, dėl Donecko oro uosto šturmo. Per šiuos mūšius žūva šimtai žmonių.

„Jeigu kovotojas žūsta, atsiranda papildoma galimybė pavogti tą sumą, kuri yra oficialiai skiriama jo aprūpinimui. Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ vadeivoms naudinga, kad kuo daugiau karių žūtų Donbase“, – teigia ekspertas.

Kol šis planas yra įgyvendinamas, pats O.Cariovas gyvena prestižiniame Maskvos rajone, vairuoja automobilį „Porsche“ ir išlaiko Londone besimokančius savo vaikus.

Kol šis planas yra įgyvendinamas, pats O.Cariovas gyvena prestižiniame Maskvos rajone, vairuoja automobilį „Porsche“ ir išlaiko Londone besimokančius savo vaikus.

Anksčiau Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Ilja Ponomariovas tikino, kad dauguma Vladimiro Putino aplinkos žmonių nepalaiko „Novorosijos“ projekto, nes suvokia didžiulius jo finansinius kaštus.

„Ekonominis faktorius, tiesioginės finansinės investicijos šiam projektui lemia, kad vyriausybė yra nusiteikusi priešiškai (šiuo klausimu). Be to, prie to prisideda ir tarptautinės sankcijos, investicijų mažėjimas. Visa tai yra suvokiama“, – teigia I.Ponomariovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min