Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vis daugiau rusų išvyksta iš šalies neapsikentę Rusijoje klestinčios korupcijos ir savivalės

Maskva
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Maskva
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijoje šiuo metu pastebimas dar vienas didelio masto „protų nutekėjimas“. Nors emigracija iš šalies 1997–2011 metais nuolat mažėjo, tačiau Rusijos prezidento postą trečią kartą užėmus Vladimirui Putinui, vėl stebimas išvykstančių žmonių skaičiaus augimas. 2012 m. iš Rusijos išvyko apie 123 tūkst. žmonių, o 2013 m. jau daugiau negu 186 tūkstančiai, rašo naujienų svetainė uk.businessinsider.com.

Jungtinių Tautų (JT) ataskaitos duomenimis, 2013 m. apie 40 tūkstančių rusų prašė prieglobsčio kitose šalyse, o tai 76 proc. didesnis skaičius negu 2012 m.

Daugiausia žmonių iš Rusijos išvyko nuo 2014 m. balandžio, praėjus mėnesiui po Kremliaus įvykdytos Krymo okupacijos. Tuo metu su savo šalimi atsisveikino 203,659 rusai.

2011 m. iš Rusijos išvyko apie 37 tūkstančiai žmonių, o 2010 m. mažiau negu 34 tūkstančiai.

Be to, demografai perspėja, kad realus išvykstančiųjų skaičius gali būti gerokai didesnis už oficialiosios Rusijos statistikos skelbiamus skaičius. Pastaruoju metu taip pat pastebima, kad šalį vis dažniau palieka kvalifikuoti ir išsilavinę žmonės.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo, vidutinis emigrantas buvo neturtingas, įgūdžių neturintis jaunas žmogus. Šiandien dažniausiai išvyksta pasiturintys profesionalai.

Daugelis iš Rusijos išvykusių pasiturinčių žmonių teigia, kad šį žingsnį žengti juos paskatino pasipiktinimas korupcija ir supuvusia teismų sistema ir noras, kad jų vaikai gyventų kitoje šalyje.

Tarp garsiausių Rusijos emigrantų, iš šalies išvykusių pastaruoju metu, yra šachmatų čempionas Garis Kasparovas, ekonomistas Sergejus Gurijevas, žurnalistas Leonidas Beršidskis ir socialinio tinklo „Vkontakte“ įkūrėjas Pavelas Durovas.

Daugelis iš Rusijos išvykusių pasiturinčių žmonių teigia, kad šį žingsnį žengti juos paskatino pasipiktinimas korupcija ir supuvusia teismų sistema ir noras, kad jų vaikai gyventų kitoje šalyje.

„Noriu, kad mano vaikai augtų sąžiningesnėje šalyje – tokioje, kur įstatymo viršenybė būtų daugiau ar mažiau gerbiama. Manau, kad yra įmanoma sukurti geresnę visuomenę Rusijoje, bet šiuo metu esu beveik praradęs viltį. Metas išvažiuoti“, – teigė vienas Rusijos verslininkas.

Teigiama, kad Rusijos kūrybinė klasė taip pat vis labiau pradeda jaustis izoliuota, tačiau Kremliui lojaliems politikams tai ne motais.

„Rusija nepraras nieko, net jeigu ir visa kūrybinė klasė išvažiuos. Kas ji iš viso tokia? Man moteris, kuri keliasi penktą valandą ryto melžti karvių, yra kūrybiška, nes ji kažką gamina. Ne kažkoks vaikinas su kvaila šukuosena, kuris visą dieną sėdėdamas kavinėje rašo savo tinklaraštį“, – neseniai pareiškė homofobiškų įstatymų kūrimu užsiimantis Rusijos Dūmos deputatas Vitalijus Milonovas.

Rusija susiduria ne tik „protų nutekėjimu“, bet ir su didžiule imigracija.

Vis dėlto, Rusija susiduria ne tik „protų nutekėjimu“, bet ir su didžiule imigracija.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, Rusija užima antrą vietą pasaulyje pagal imigrantų skaičių pasaulyje. Rusijos valstybinė statistikos agentūra „Rosstat“ skelbia, kad į šią šalį daugiausia atvyksta žmonės iš Azerbaidžano, Uzbekistano ir Ukrainos.

Apie rizikingą sprendimą išvykti gyventi į Rusiją taip pat kartais svarsto ir kai kurie Vakaruose gimę rusai. 

Tiesa, tokį sprendimą kuo toliau, tuo labiau gali atidėti vis daugiau JAV ir Europos šalyse gyvenančių rusų kilmės žmonių.

Pastaruoju metu krentančių naftos kainų ir įvestų sankcijų sunkiai sužalota Rusijos ekonomika jau nebėra tokia viliojanti kaip buvo vos prieš kelerius metus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min