Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas priėmė „Vieningosios Rusijos“ siūlymą balotiruotis į prezidentus

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas sekmadienį valdančiosios partijos suvažiavime pareiškė, kad priima siūlymą 2012 metais dalyvauti šalies prezidento rinkimuose, kuriuos jis garantuotai laimės.

Jo nominavimas per iškilmingą „Vieningosios Rusijos“ suvažiavimą buvo tik formalumas po to, kai prezidentas Dmitrijus Medvedevas rugsėjo mėnesį paskelbė, kad pasitraukia ir leidžia 2012 metų kovą įvyksiančiuose rinkimuose dalyvauti V.Putinui, o pats užimsiąs premjero postą.

Suvažiavimas buvo surengtas savaitė prieš gruodžio 4-ąją įvyksiančius parlamento rinkimus, kuriuos turi laimėti „Vieningoji Rusija“, bet kurie pirmą kartą pastaraisiais metais gali pademonstruoti, kad ankstesnė didžiulė visuomenės parama valdžiai ima nykti.

„Aš esu dėkingas Dmitrijui Anatoljevičiui Medvedevui, “Vieningosios Rusijos„ suvažiavimui už tai, kad iškėlė mano kandidatūrą ir pasiūlė balotiruotis į Rusijos Federacijos prezidento pareigas“, – sakė V.Putinas.

„Aš, žinoma, dėkodamas šį siūlymą priimu“, – pridūrė jis.

„Vieningosios Rusijos“ pirmininkas Borisas Gryzlovas anksčiau paskelbė, kad partija sutiko iškelti V.Putino kandidatūrą į prezidentus.

V.Putinas Rusijoje dominavo daugiau kaip dešimtmetį po to, kai 2000-aisiais perėmė įgaliojimus iš pirmojo posovietinio prezidento Boriso Jelcino. 2008-aisiais V.Putinas po dviejų leidžiamų kadencijų iš eilės užleido prezidento postą D.Medvedevui.

„Nėra sėkmingiau dirbančio, labiau patyrusio ar populiaresnio politiko Rusijoje už Vladimirą Putiną“, – kalboje savo politinį vadovą gyrė D.Medvedevas.

„Mes oficialiai nustatėme savo politinę ateitį ne vien trumpam, bet ir ilgam periodui, – sakė jis. – Čia nėra jokios apgaulės“.

Turėdamas omenyje savo tandemą su V.Putinu ir „Vieningąja Rusija“, D.Medvedevas sakė: „Nėra jokios kitos tokios komandos. Tiesiog nėra“.

Suvažiavime Lužnikų sporto arenoje – ten pat, kur D.Medvedevas rugsėjo mėnesį paskelbė, kad užleidžia prezidento postą V.Putinui, – dalyvauja daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

D.Medvedevas ir V.Putinas į rinkimų kampanijos mitingą primenantį suvažiavimą įžengė kartu, aidint garsiai muzikai ir žybsint šviesoms. Juos pasitikdami delegatai mojavo vėliavomis ir skandavo „Rusija! Rusija!“.

Laukiamas 59 metų V.Putino sugrįžimas į Kremlių gali reikšti, kad jis prezidento postą gali išlaikyti iki 2024 metų. Tokiu atveju jis taptų ilgiausiai Rusijos lyderiu – valstybės vadovo ar premjero poste – išbuvusiu žmogumi po Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino.

Po savaitės įvyksiančius Valstybės Dūmos – žemųjų parlamento rūmų – rinkimus, turėtų laimėti „Vieningoji Rusija“, tačiau prognozuojama, kad jos persvara šį kartą bus reikšmingai mažesnė nei per praėjusius rinkimus 2007 metais.

Savo kalboje, kuria aiškiai siekė padidinti paramą „Vieningajai Rusijai“, D.Medvedevas sakė, kad per V.Putino dešimtmetį valdžioje Rusijoje susikūrė nauja vidurinioji klasė, o atlyginimai padidėjo aštuonis kartus.

Pasak D.Medvedevo, gruodžio 4-osios rinkimų rezultatai paveiks ir kovo 4 dieną įvyksiančius prezidento rinkimus. Dabartinis šalies vadovas paragino rusus balsuoti už „Vieningąją Rusiją“.

„Esu įsitikinęs, kad mūsų pergalė yra ne tik palanki, bet ir svarbi šalies ateičiai“, – sakė D.Medvedevas.

Partijos suvažiavo išvakarėse paskelbti dviejų apklausų rezultatai rodo, kad „Vieningoji Rusija“ išlaiko daugumą, bet laimės ne daugiau kaip 262 vietas 450 vietų Dūmoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min