Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Putino vudu lėlė: pasišaipymas ir būdas surinkti paramą Ukrainos kariams

Vladimiro Putino vudu lėlė
www.kickstarter.com nuotr. / Vladimiro Putino vudu lėlė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujas „Kickstarter“ projektas siekia su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu kovoti jį pašiepdamas.

Projektas pavadinimu „Vatnikas – Putinas vudu magnetas“ siekia surinkti penkis tūkstančius dolerių gaminti vudu lėles su V.Putino veidu, kurios galėtų būti badomos su Ukrainos vėliavomis, – rašo kyivpost.com.

Projektą pradėjo aktyvistų grupelė, save vadinantys vudu politikais, nenorintys atskleisti savo tapatybės. Mary Mycio, vienintelė iš grupės sutikusi atskleisti savo tapatybę, sako, kad vudu politikų komanda lyg antiputiniškas „žaliųjų žmogeliukų“ variantas. Terminas „žaliasis žmogeliukas“ gimė, kai Rusijos kariai, apsirengę uniformomis be skiriamųjų ženklų, šįmet pradėjo Krymo užėmimą.

Po kelių mėnesių pasirodė ir terminas „vatnikas“. Iš pradžių jis naudotas įvardyti dygsniuotoms vatinėms šimtasiūlėms, tačiau dabar jis siejamas su Rusijos rėmėjais, tikinčiais Rusijos propaganda. Šis terminas taip pat naudojamas Rusijos kolaborantams Ukrainos rytuose įvardyti.

„Jei V.Putinas gali neigti, kad jis remia „vatnikus“ Ukrainos rytuose ir Kryme, vudu politikai gali neigti, kad vykdo Vatniko projektą“, – sakė M.Mycio. „Iš esmės tai yra pokštas“, – pridūrė ji.

M.Mycio teigė, kad ji sutinka būti vudu grupės veidu dėl savo veiklos socialiniuose tinkluose ir ankstesnės patirties su „Kickstarter“ projektais. Ukrainoje gavusi palikimą, ji metė teisininkės darbą Amerikoje ir išvyko 1991-aisiais išvyko į Ukrainą, kur praleido 16 metų, dirbdama „Los Angeles Times“ reportere ir vadovaudama teisinės pagalbos programai Ukrainos žurnalistams.

Pagrindinė projekto idėja yra pašiepti V.Putiną ir padėti Ukrainos kariams, – paaiškino M.Mycio.

Grįžusi į JAV, ji rašė knygas apie savo patirtį šalyje, koncentruodamasi ties Černobyliu, padėjo surinkti lėtų dokumentiniam filmui apie tai. Dokumentinis filmas gavo paramą iš „Kickstarter“. M.Mycio dabar tęsia savo darbus, talkindama vudu politikams ir ieškodama paramos V.Putino vudu lėlėms.

„Pagrindinė projekto idėja yra pašiepti V.Putiną ir padėti Ukrainos kariams“, – paaiškino M.Mycio.

Jos nuomone, humoras yra puikus ginklas ir tai gali tapti informacinio karo forma.

„Mes taip pat manome, kad vatnikai yra smagūs“, – pridėjo ji. „Mes labai mėgstame vaizdo įrašus, kuriuose naikinami vatnikai, tai yra dalis „Kickstarter“ kampanijos“, – pasakojo ji.

Filmukuose matyti, kaip lėlės naikinamos juokingais būdais. Pavyzdžiui, rodoma, kaip katė kramto V.Putino galvą arba minkštas žaislas-dinozauras ją ėda.

Per mažiau, nei savaitę projektas surinko beveik 1000 dolerių. Dabar komanda turi dar tris savaites surinkti likusius pinigus.

„Kickstarter“ projektas siekia surinkti pakankamai pinigų, kurių reikia pradėti gaminti minėtoms lėlėms, iš pradžių būtina testuoti rinkos poreikį“, – paaiškina M.Mycio. „Dalis pinigų taip pat bus skirta tinklalapiui ir rinkodaros kampanijai pradėti“, – teigė ji.

Grupė siekia surinkti 5 185 dolerius, kad galėtų pagaminti 500 lėlių. M.Mycio pridūrė, kad jeigu kampanija bus sėkminga, dalis  uždirbtų pinigų bus paaukota Ukrainos kariams.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min