Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vos prasidėjus posėdžiui Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje susikibo deputatai, bet bausmės už separatizmą sugriežtintos

Muštynės Ukrainos Aukščiausioje Radoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Muštynės Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį vos prasidėjus Ukrainos Aukščiausiosios Rados posėdžiui, kuriame sprendžiama, kaip elgtis dėl įvykių Rytų Ukrainoje, kilo muštynės.

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Aukščiausiosios Rados
Tiesioginė transliacija iš Aukščiausiosios Rados

Prasidėjus posėdžiui susimušė Ukrainos komunistų partijos ir partijos „Svoboda“ deputatai. Incidentą išprovokavo Komunistų partijos frakcijos lyderio Piotro Simonenkos pareiškimas, kad dėl Ukrainoje susiklosčiusios situacijos kalti šalies nacionalistai.

VIDEO: Muštynės Ukrainos parlamente
Muštynės Ukrainos parlamente

Į muštynes įsivėlė apie 15 deputatų. Kaip rašo portalas Ukrinform.ua, P.Simonenka pareiškė, kad nacionalistai kalti dėl „laisvo ginklų judėjimo šalyje“. Taip pat jis kaltino nacionalistus dėl susirėmimų Rytų Ukrainoje.

Po šių pareiškimų grupė partijos „Svoboda“ deputatų bei nepartinių parlamentarų priėjo prie tribūnos ir ėmė tempti P.Simonenką. Prie tribūnos pribėgo ir komunistai. Tuomet ir kilo muštynės. Oleksandras Turčynovas sugebėjo nuraminti įsisiautėjusius deputatus. Ukrainos parlamentas tęsia darbą.

Papildyta 13.07 val. Aukščiausioji Rada sugriežtino bausmes už separatizmą

Antradienį Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, griežtinantį baudžiamąją atsakomybę už separatizmą. Už veiksmus, kuriais siekiama smurtu pakeisti konstitucinę santvarką ir užgrobti valstybinę valdžią, bus baudžiama laisvės atėmimu iki 15 metų konfiskuojant turtą. Už tokį įstatymą balsavo 231 deputatas.

Už tyčinius veiksmus, kuriais siekiama  pakeisti teritorijos sienas ar šalies valstybines sienas, bus skiriama laisvės atėmimo bausmė nuo 9 iki 12 metų konfiskuojant turtą. Už valstybės išdavystę bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 14 iki 15 metų arba įkalinimu iki gyvos galvos konfiskuojant turtą.

Taip pat numatomos griežtesnės bausmės už diversijas ir šnipinėjimą. Šį įstatymą dar turi pasirašyti laikinai šalies prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas. Jis įsigalios paskelbus jį žiniasklaidoje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min