Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: nukentėjusieji nuo potvynio gali tikėtis valstybės paramos iš rezervo fondo

Gelgaudiškiai liko be geriamojo vandens
Manorajonas.lt nuotr. / Gelgaudiškiai liko be geriamojo vandens
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo potvynio ar kitų stichinių nelaimių nukentėję gyventojai gali tikėtis paramos iš Vyriausybės rezervo fondo, kuriame tam numatyta suma siekia 10 mln. litų, trečiadienį sakė premjeras Andrius Kubilius.

VISOS NAUJIENOS APIE POTVYNĮ

„Yra valstybės rezervo fondas, kuris numato paramą stichinių nelaimių atveju, ar tai būtų gaisrai, ar potvyniai. Tai tą tikrai svarstysime nustatyta tvarka. Tik noriu priminti, kad, gal tai ir žiauriai skamba, kad tas rezervo fondas nėra begalinis – jo apimtis yra tik 10 mln. litų“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

Dėl atlydžio pakilus vandens lygiui, susidarius ledų sangrūdoms ir išsiliejus kai kurioms upėms, iš apsemtų vietovių visoje Lietuvoje nuo savaitgalio iki šiol evakuota per 100 žmonių. Ketvirtadienį – penktadienį bus lemiamos dienos, parodys, kaip viskas baigsis.

Trečiadienio duomenimis, Šiaurės rytų Lietuvoje potvynio vanduo slūgo, laukiama potvynio ir ledonešio pamaryje, kadangi ledo lytys iš daugelio Nemuno intakų jau pasiekė patį Nemuną.
Kalbama apie galimybę išsprogdinti ledus Nemuno žiotyse bei Panevėžio rajono Lėvens ir Sanžilės upėse.

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio teigimu, kol kas neaišku, kokių nuostolių padarė šiųmetis pavasarinis potvynis, ir kiek jo padarytos žalos bus galima kompensuoti iš rezervo fondo.

„Situacija nepasibaigusi – dabar iš Nemuno intakų visa ledų masė jau suėjo į Nemuną, ir po truputį juda Nemuno žemupio link, kažkur ties Jurbarku. Tikimės, kad kitą dieną ryt, galbūt iki pietų, gali būti sprogdinami ledai Atmatos atšakoje. Penktadienį vertinsime situaciją. Ketvirtadienį – penktadienį bus lemiamos dienos, parodys, kaip viskas baigsis“, – kalbėjo R.Palaitis.  

Komentarai
Šioje istorijoje Potvynis
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min