Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per praėjusią parą ugniagesiai gesino tik 17 gaisrų. Visos pajėgos mestos kovai su potvyniu

Skęstanti sodų bendrija Kauno rajone
Skaitytojo nuotr. / Skęstanti sodų bendrija Kauno rajone
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą gelbėtojams daugiausia rūpesčių kėlė šalyje vis dar neatslūgstantis potvynis. Trečiadienį ugniagesiai gesino tik 17 gaisrų ir atliko 46 kitus gelbėjimo darbus.

Sudėtingiausia padėtis išliko Panevėžio rajone, kur Nevėžio,  Lėvens ir Sanžilės upės  trijose savivaldybės seniūnijose yra užliejusios  7 sodų bendrijas  ir šalia esančius kaimus. Ir trečiadienį gelbėtojai iš užlietų teritorijų evakavo žmones: iš Bernatonių kaimo buvo perkelti 2 suaugusieji, 8 mėnesių kūdikis ir šuo bei dar vienas gyventojas ir 3 jo augintiniai,  iš Šeškų kaimo – medikų pagalbos paprašęs gyventojas.

Taip pat ugniagesiai padėjo tiekti pasilikusiems gyventojams maisto produktus ir geriamą vandenį. Be to, trečiadienį įvykusiame Panevėžio rajono Ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdyje buvo nutarta atlaisvinti upių vagas sprogdinant ledų sangrūdas. Čia dislokuoti kariškiai Bernatonių kaime Sanžilės upėje  susprogdino 6 įtaisus, tačiau tai laukiamo efekto nedavė.

Po sprogdinimo ledai pajudėjo kelis šimtus metrų ir vėl įstrigo vagoje, tačiau vis dėlto vandens lygis upėse pamažėle  krenta. Vanduo šiose seniūnijose  vis dar semia 860 sodo namelių.

Gana ekstremali situacija susidarė Kauno rajone Babtų seniūnijoje Naujatrobių kaime, kur patvinusi Nevėžio upė pralaužė apie 6 metrus pylimo, saugančio 5 sodų bendrijas nuo potvynio ir užliejo apie 30 ha teritorijos bei 150 statinių. Keturios nuolat čia gyvenusios šeimos iš apsemtų namų evakavosi pačios, dvi šeimos laikinai  išsikelti atsisakė.

Kėdainių mieste, senamiestyje, vanduo toliau apsėmęs 5 namus. Žmonės evakuotis atsisakė, o ir didelės būtinybės nėra.

Gelbėtojai dar daugelyje šalies vietų teikia pagalba gyventojams:daugiausia kartų – 29 – gyventojams buvo siurbiamas vanduo iš užlietų rūsių ir kitų pastatų.

O dabar kruopščiai ruošiamasi ir su  nerimu laukiama vis labiau besiplečiančio  potvynio Nemuno žemupyje, kur vanduo vis daugiau užlieja pamario teritorijos. Toliau kyla vandens lygis Nemune, apsemtas kelias Rusnė – Šilutė. Čia vandens gylis siekia apie 40 cm.

Ketvirtadienį Šilutėje įvyko savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kurio metu buvo nuspręsta įkurti bendrą civilinės saugos pajėgų valdymo štabą. Į štabo sudėtį įeis priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, kariuomenės, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai, seniūnai, aplinkosaugos specialistai. Posėdžio metu nutarta atlikti sprogdinimo darbus Atmatos upės žiotyse.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min