Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Biurokratizmo triumfas: nukabinkite sūpynes!

Povilas Mačiulis/ nuotr. Igno Gaižausko
Povilas Mačiulis/nuotr. Igno Gaižausko
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per šalies nepriklausomybės laikotarpį dar nesugebėjome išsivaduoti iš visuomenę veržiančių pančių – besaikės valdininkijos ir biurokratizmo.Šį kartų faktą dar kartą patvirtina Kauno savivaldybės reakcija į „Anoniminių sūpynių fondo“ iniciatyvą iškabinti sūpuokles miesto gatvėse, skveruose ir parkuose.

Vietoj švelnaus, bet labai veiksmingo „ačiū“, idėjos įgyvendintojus pasiekė žinia iš valdininkų – „Nukabinkite sūpynes, nes remiantisgaliojančiais teisės aktais, sūpynės Kaune – neleistinas reiškinys“.

Šie valdininkų veiksmai tarsi kontrastas mūsų pastangoms: skatiname kauniečius įgyvendinti kūrybines iniciatyvas atvirose erdvėse. Siekiame, kad Kaunas taptų laisvę puoselėjančiu miestu, kuriame iniciatyvos yra branginama dovana. Po atviru dangumi vykstantys festivaliai, akcijos, koncertai, pastatų dažymai – tai tik dalis kauniečių spontaniškų impulsų, kurie budina miestą iš snaudulio.

Tačiau gražius norus tarsi šlapiu skuduru nutrenkia savivaldybės valdininkų veiksmai. Šiais veiksmais bandoma priminti - biurokratizmas gyvas!

Sakysite, anokia čia problema, sūpynių draudimas - tik pavienis atvejis... Nieko panašaus. Galima išvardinti dešimtis iniciatyvų, kurios buvo dusinamos savivaldybės koridoriuose. Kokiu būdu? Reikalavimais, reglamentais, baudomis...

Štai keletas pavyzdžių: Šv. Velykų proga moksleiviai aplink Laisvės alėjos fontaną nupiešė milžiniškus margučius. Dažai neišbluko apie savaitę (mano akimis, šie piešiniai tik pagyvino suskeldėjusį alėjos grindinį), o už tai iniciatyvos organizatoriai susilaukė ne tik baudos, bet ir draudimo organizuoti renginius.

Šiais metais garbingą jubiliejų švenčiantis universitetas organizavo renginį Vienybės aikštėje. Spėkite, už ką buvo nubausti organizatoriai? Už tai, kad renginio pabaiga užsitęsė ir bemaž valandą viršijo leistiną ribą, nurodytą valdininkų dokumentuose.

Viešumoje garsiai nuskambėjo menininkų iniciatyva ant fabriko „Lituanica“ sienos nupiešti milžinišką senelį išminčių. Išgirdęs apie šią idėją, Kauno mero pavaduotojas įžvelgė cigarečių propagandą ir bandė piešinį uždrausti...

Ne visos iniciatyvos uždusintos iki pabaigos. Bet pabandykite įsivaizduoti renginio organizatorių mintis, kuriems norint padovanoti kauniečiams šventę, tenka įgyvendinti eilę savivaldybės reikalavimų ir bijoti, kad jų neįgyvendinus – lauks negailestinga valdininkijos rykštė. Tokie savivaldybės veiksmai, ne tik gąsdina miesto tradicinių kultūros renginių organizatorius, tačiau labiausiai įbaugina miestiečius, kurie nori kurti naujas iniciatyvas.

Grįžkime prie sūpynių temos. Paklausiau savivaldybės tarnautojų, kodėl negalime mieste kabinti sūpynių? Pasirodo, kad šį draudimą reglamentuoja savivaldybės taisyklės* ir aplinkos ministro įsakymas**...

Sūpuoklės
Sūpuoklės/nuotr. Mindaugas Ziura

Parašiau laišką miesto merui ir savivaldybės administracijos direktoriui: „Prašau inicijuoti savivaldybės taisyklių* pakeitimą, kuris leistų miestiečiams ant medžių kabinti sūpynes“.

Įdomu, ar to užteks savivaldybės valdininkams, kad leistų gyvuoti sūpuoklėms mieste?

Povilas Mačiulis – visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius bei Kauno miesto savivaldybės tarybos narys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min