Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Skautai neskautams“: atradimų pilnos savaitės miške

Stovykla "Skautai neskautams". Organizatorių nuotr.
Stovykla "Skautai neskautams". Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėjant vasarai, daugybė tėvų (o ir vaikų) suka galvas – į kokią stovyklą galima išleisti vaiką? Galimybių daug, tačiau skautai siūlo kiek neįprastą sprendimą – savaitę miške, atitrūkstant nuo civilizacijos. Ir garantuoja vaikams tikrai neužmiršatamą vasaros patirtį!

Stovyklos “Skautai neskautams” – jau daugiau nei 10 metų gyvuojanti Lietuvos skautijos tradicija. Šios stovyklos daugeliui dalyvaujančių vaikų tampa tikru gyvenimo nuotykiu: savaitė miego palapinėje, žygiai, vakarai prie laužo bei per nuotykius įgyti nauji draugai yra tikrai neblėstantys atsiminimai.

Stovykla
Stovykla "Skautai neskautams". Organizatorių nuotr.

11 m. skauto mamytė po savaitinės stovyklos:
 „Ką jūs padarėt mano vaikui? Grįžo, suvalgė viską, padėkojo ir neprašytas lėkštę susiplovė. Turbūt pirmąkart gyvenime!“ 

“Atvykę į šias stovyklas vaikai išplėčia savo komforto zonos ribas, o tai padarius, laukia daugybė atradimų. Pavyzdžiui, kiek daug džiaugsmo suteikia vakaras prie laužo su naujais draugais, arba kokia skani gali būti košė po visos dienos aktyvių užsiėmimų. Po kelių dienų nebereikia nei kompiuterio, nei televizoriaus”, pasakoja pagrindinis šių metų “Skautai neskautams” stovyklų organizatorius Paulius Mikelinskas.

Daugelis vaikų į tokias stovyklas atvažiuoja nė karto gyvenime nemiegoję palapinėje, todėl jau pati pirma naktis būna tikras iššūkis. Kiekvieną dieną vyksta įvairi skautiška programa, kurios metu vaikai išmoksta rišti mazgus, kurti laužus, susiruošti žygiams. Stovyklų metu vaikai žaidžia įvarius skautiškus žaidimus (nuo susipažinimo bei viktorinų iki judrių, strateginių elementų turinčių žaidimų), žygiuodami aplanko aplinkines vietoves, mokosi būti ir įveikti kliūtis komandoje.

Stovykla
Stovykla "Skautai neskautams". Organizatorių nuotr.

Paklausta, kodėl jai patinka skautai, Gabija (10 m.) atsakė: „Nes čia niekas iš tavęs nesišaipo, jeigu tavo tašė ne tokia.“

“Kartą, po vienos “Skautai neskautams” stovyklos praėjus keliems mėnesiams, prie manes pribėgo kelios mergaitės ir klausinėjo, kada vyks sekanti stovykla – pasirodo, dabar jau visa jų klasė nori atvažiuoti! Be galo gera matyti vaikus, kurie po šių stovyklų prisijungia ir pradeda aktyviai skautauti. Kitas berniukas pasakojo, kaip kartą su tėvais plaukė baidarėmis. Išlipus ant kranto, nei vienas iš suaugusiųjų nemokėjo užkurti laužo, tačiau tas vaikas prisiminė, ką buvo išmokęs stovykloje ir visus sužavėjo be vargo uždegęs šlapias malkas”, pasakoja viena iš stovyklų vadovų Martyna Pociūtė.

Manote kad jūsų vaikams patiktų tokia patirtis? Šiais metais 8-15 m. amžiaus vaikų laukiame net 8 stovyklose “Skautai neskautams”. Aplankykite stovyklų puslapį http://skautaineskautams.lt/ ir sužinokite daugiau!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min