Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvis Martynas Girulis jau turi bioninę ranką

Lietuvis Martynas Girulis tapo pirmuoju pasaulyje, kuriam bioninė ranka pritaikyta vietoj neįgalios rankos.
Lietuvis Martynas Girulis jau turi bioninę ranką
Lietuvis Martynas Girulis jau turi bioninę ranką / SAM nuotr.
Temos: 2 Ranka Sveikata

Šią savaitę Austrijos sostinėje Vienoje buvo baigti rankos priderinimo darbai, Martynas jau turi nuolatinę bioninę ranką. Iki šiol kurį laiką jis mokėsi naudotis bioninės rankos atitikmeniu.

„Jaučiuosi fantastiškai, sunku apsakyti savo jausmus“, – savo emocijas bando perteikti Martynas. Jis sako, jog jis vis dar mokosi naudotis bionine ranka ir dabar turi daugybę paprastų svajonių. Viena pirmųjų – išmokti pačiam nueiti į parduotuvę apsipirkti.

Jis sako, jog jis vis dar mokosi naudotis bionine ranka ir dabar turi daugybę paprastų svajonių. Viena pirmųjų – išmokti pačiam nueiti į parduotuvę apsipirkti.

Martyną su bionine ranka išlydint iš Vienos, vietos gyventojai, medikai bei Martyno draugai Vienoje organizavo vakarą, kuriame dalyvavo Lietuvos ambasadorė, Lietuvos –Austrijos lietuvių draugijos vadovas, biofizikos ir biomedicininės technikos profesorius Eugenijus Kaniušas, Austrijos Užsienio reikalų ministerijos atstovai ir taip pat profesorius Oskaras Aszmannas, kuris visą laiką konsultavo Martyną ir bene labiausiai prisidėjo prie to, kad neįgalus vaikinas iš Lietuvos galėtų paspausti ranką ne tik savo draugams, bet ir tiems, kuriems trūksta vilties. Martynui skirto vakaro metu koncertavo ir Martyno Girulio labdaros ir paramos fondo globojama neįgali išskirtinio balso savininkė Lidija Gurova.

„Jautėmės kaip kine – ir Martynas, ir mes visi sulaukėme tiek dėmesio ir gerų emocijų, kad dar ir dabar nuo to neatsigavome“, – pasakoja Martyno mama Danguolė Girulienė.

Bioninė ranka nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus.

Bioninė ranka kainavo beveik 320 tūkst. litų (92 tūkst. eurų), didžiąją dalį šios sumos Sveikatos apsaugos ministerijos rūpesčiu finansuoja Valstybinė ligonių kasa. Bioninė ranka nuo įprastinių protezų skiriasi elektrodais, kurie registruoja smegenų siunčiamus neuroimpulsus. Nemažai kainavo ir daugybė sudėtingų Martynui atliktų operacijų Vienoje. Jos finansuotos iš šeimos lėšų bei iš gyventojų, labdaros organizacijų surinktos paramos.

Martyno Girulio labdaros ir paramos fondas ketina Lietuvoje skleisti informaciją apie bioniką, ir, padedami specialistų, ieškoti žmonių, kuriems bionika gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę. Neretai žmonėms trūksta informacijos apie naujausias technologijas ir jų pritaikymą neįgalių žmonių poreikiams, todėl Martynas ketina šviesti savo nelaimės draugus ir padėti jiems išsiaiškinti visas galimybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius