Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksologas V.Šapurovas: seksas – ir šeimos stabilumo garantas, ir trigubas malonumas

Viktoras Šapurovas
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Viktoras Šapurovas
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apie seksualinį gyvenimą labiau atvirauja vyrai, mažiau moterys, sako sekso prekių pardavėja Alina Šulskienė. Savo ruožtu seksologas Viktoras Šapurovas priduria, kad atvirai apie seksą, ypač su antrąja puse – kalbėti būtina, nes seksas yra šeimos stabilumo garantas ir trigubo džiaugsmo šaltinis. Vis dėlto šeimų, kuriose intymus gyvenimas teikia malonumą abiems partneriams, anot specialisto, yra nedaug.

„Lytinį aktą vadinu trigubu malonumu: tai vieno žmogaus džiaugsmas, kito žmogaus džiaugsmas ir jų abiejų džiaugsmas. Labai svarbu, kad tai pavyktų. Bet šeimų, kuriose seksualinis gyvenimas teikia visapusišką pasitenkinimą abiems, yra nedaug. Dėl to ir reikia apie tai kalbėti“, – mano individualiosios psichologijos analitikas, seksologas V.Šapurovas.

Pakitęs požiūris į seksą: dvi medalio pusės

Mažeikiškė, sekso prekių pardavėja-konsultantė Alina Šulskienė sako, kad į sekso prekių parduotuvę žmonės užsuka nedrąsiai, o pirmą kartą dažnai neįsigyja jokių prekių.

„Iš pirmo karto gal net nedrįsta pirkti, sako, kad draugas paprašė pasidomėti. Po kiek laiko apsigalvoja, grįžta ir perka. Tada jau pasako, kad perka sau, kad yra kažkokių problemų, renkame, kas labiau tinka. Stengiuosi su pirkėjais kalbėti taip, kaip kalbėčiau su savo artimu žmogumi, bendraujame nuoširdžiai. Ir vėliau žmonės nebijo, ateina, išsipasakoja“, – paskoja A.Šulskienė.

Jos manymu, žmonės apie seksualinį gyvenimą kalba atvirai, nors moterys yra uždaresnės, labiau atvirauja vyrai. Vis dėlto seksologas V.Šapurovas teigia, kad su draugais ar pažįstamais šia tema žmonės kalba ne per daugiausia: „Nepaisant visos kino produkcijos, tai nėra įprasta. Nors, palyginti su tuo, kaip buvo, kai aš buvau jaunas, situacija pasikeitė radikaliai. Žmonės išlaisvėjo. Kad žmogus kalbėtų apie savo seksualinį gyvenimą telefonu, prieš 30 metų buvo visiškai neįmanoma.“

Jis mato dvi medalio puses: viena vertus, požiūris į seksualinį gyvenimą pakito ir pasidarė daug laisvesnis, ir tai gerai. Tačiau, kita vertus, išlaisvėjusi visuomenė seksą pernelyg nuvertino.

„Kokio nors gimtadienio metu nepažįstami žmonės susitinka ir jau, žiūrėk, mylisi. Jie gi dar nesuartėjo psichologiškai, jie dar nesuprato, kas jie tokie, kiek jie vienas kitam tinkami. Seksualinis gyvenimas tokiu atveju nuvertėja. Iš tikrųjų tai turėtų būti žmonių meilės aukščiausias taškas“, – pabrėžia V. Šapurovas.

Šeimų, kuriose seksualinis gyvenimas teikia visapusišką pasitenkinimą abiems, yra gana nedaug

Specialisto teigimu, seksas yra labai svarbi gyvenimo sritis, apie kurią būtina kalbėti, ypač partneriams tarpusavyje.

„Tai yra viena iš gyvenimo sričių, kuri žmonėms svarbi ir kaip šeimos stabilumo garantas, ir kaip džiaugsmo šaltinis. Lytinį aktą vadinu trigubu malonumu: tai vieno žmogaus džiaugsmas, kito žmogaus džiaugsmas ir jų abiejų džiaugsmas. Labai svarbu, kad tai pavyktų. O šeimų, kuriose seksualinis gyvenimas teikia visapusišką pasitenkinimą abiems, yra nedaug. Dėl to ir reikia apie tai kalbėti“, – sako seksologas.

Anot jo, tylėjimas apie seksualinį gyvenimą gali sukelti problemų, o poros apie tai, specialisto pastebėjimu, kartais prabyla per vėlai: „Po dešimties metų netvarkos lytiniame gyvenime ateina ir sako – čia dabar reikia kažką padaryti, gal dar įmanoma. Gali būti jau ir prarastos viltys, jau ir nesitikima, kad kažką galima padaryti. Pagaliau ir gyvenimas praeina. Jis galėjo būti daug laimingesnis.“

Specialistas atkreipia dėmesį, kad žmogus, kuris su partneriu nesikalba apie seksualinį gyvenimą, jaučiasi prastai, nes neišreiškia jausmų, nesijaučia laisvas, galintis išsisakyti tai, kas jam svarbu „Jis negali gauti teigiamo atsako. Tai reiškia, kad kontaktas su partneriu yra nekokybiškas“, – tvirtina seksologas. 

Sekso prekės: pagerina seksą ir sumažina vienatvę

Kai intymiame gyvenime pabosta rutina, žmonės ieško sprendimo sekso prekių parduotuvėje, sako vienoje iš jų pardavėja konsultantė dirbanti A.Šulskienė.

„Žmonėms norisi kažkokių naujovių miegamąjajame, kažkuo paįvairinti savo seksualinį gyvenimą. Kad santuoka išliktų, reikia naujovių, paįvairinimo. O gal kitam žmogui ir tos sveikatos kiek pritrūksta, reikia kažkokio pastiprinimo“, – svarsto moteris. Pasak jos, žmonės ieško įvairių prekių – vibratorių, afrodiziakų, suvenyrų, apatinio trikotažo – labai įvairiai, kam ko reikia.“

V.Šapurovas priduria, kad vienu atveju sekso prekės pakeičia sekso partnerį, kitu atveju pagerina seksą.

„Žinoma, jei žmonės laimingi ir kartu nori pagerinti seksualinį gyvenimą, tai tikrai tinka jas naudoti. Kitas dalykas yra tas, kad tų sekso prekių paskirtis yra padėti vienišiems žmonėms, jei jie neturi seksualinio partnerio ir nenori su bet kuo užsiimti seksu. Jie sumažina savo vienatvę naudodamiesi tomis prekėmis“, – teigia seksologas.

V.Šapurovo manymu, reguliariai seksu užsiimantys žmonės yra laimingesni už tuos, kurie juo visai neužsiima: „Jei jausmai leidžia, jei yra partneris, gyvenimo kokybę tai tikrai pagerina.“ Anot jo, jei žmonės yra dvasiškai ir psichologiškai artimi, seksas, be abejonės, yra naudingas.

Lrt.lt
Komentarai
Temos seksologas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min