Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

6500 kilometrų aliejumi varomu automobiliu (nuotraukos)

Keturi VU Ekonomikos fakulteto studentai aliejumi varomu automobiliu apkeliavo Balkanų pusiasalį.
Asmeninio archyvo nuotr. / Keturi VU Ekonomikos fakulteto studentai aliejumi varomu automobiliu apkeliavo Balkanų pusiasalį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kas galėtų įsivaizduoti, kad keliauti po Europą galima komfortiškai, ekologiškai ir dar pigiai? Vis dėlto toks būdas yra. Keturi VU Ekonomikos fakulteto studentai aliejumi varomu automobiliu apkeliavo Balkanų pusiasalį.

Per dvi savaites Živilė, Jonas, Algirdas ir Laurynas aplankė trylika valstybių. Nuo Vilniaus iki Solonikų per 6500 kilometrų sukorę būsimi vadybininkai siekė parodyti, kaip įmanoma taupiai keliauti ir pažinti svetimą kraštą, išmokti naujų dalykų, susipažinti su kitataučių kultūra.

Kuro jaunieji keliautojai prasimanė pakelės greito maisto kavinėse: į senąjį „Citroeną“ buvo pilamas panaudotas aliejus.

Asmeninio archyvo nuotr./Keturi VU Ekonomikos fakulteto studentai aliejumi varomu automobiliu apkeliavo Balkanų pusiasalį.
Asmeninio archyvo nuotr./Keturi VU Ekonomikos fakulteto studentai aliejumi varomu automobiliu apkeliavo Balkanų pusiasalį.

„Viskas taip pat kaip naudojant dyzeliną, ir kuro sąnaudos tos pačios, ir trauka ta pati, tik išmetamosios dujos skleidžia keptų blynų kvapą“, – pasakojo kelionės dalyvis Algirdas.

„Žinoma kavinių savininkams sunku būdavo išaiškinti, kam mums to reikia, tačiau kas turėdavo atiduodavo nebenaudojamą aliejų. Bulgarijoje ir Rumunijoje panaudotas aliejus yra tiesiai pilamas į kanalizaciją, mus gelbėjo prekybos centruose parduodamas akcijinis aliejus, kuris buvo pigesnis nei dyzelinas“, – kelionės įspūdžiais dalijosi Algirdas. Visą reikalingą įrangą keliautojams padovanojo ir sumontavo įmonė, besiverčianti dyzelinių automobilių perdarymu į aliejinius.

Įvairių išbandymų kelionėje sulaukę studentai džiaugėsi jaudinančiomis akimirkomis, neužmirštamais potyriais ir puikiai praleistu laiku. Keliautojus žavėjo laukiniai Albanijos paplūdimiai, kulkų suvarpyti Bosnijos miesteliai, Transilvanijos pilys ir mitai, gyventojų nuoširdumas ir tylūs Balkanų kampeliai.

Spalio mėnesio antroje pusėje žadama dar viena kelionė. Šį kartą tai bus žygis aplink Lietuvą. Odisėja bus skirta Ekonomikos fakulteto 70-mečiui paminėti. Studentai aplankys įspūdingiausias Lietuvos vietas ir jas visas aprašys. Sudarytą maršrutą su įžymybių aprašais visi norintys galės rasti internete.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min