Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai per klaidą liko už borto

Studentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl duomenų vėlavimo bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai liko be valstybės finansavimo. Tai paaiškėjo studentų atstovams Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) atlikus pirminę šių metų bendrojo priėmimo analizę.

Sąjunga kritiškai vertina pastarųjų dvejų metų priėmimo organizavimą ir primygtinai ragina tobulinti visą priėmimo sistemą.

„Per daug sumaišties. Taip dirbti negalima. Į viešumą iškilusios klaidos liudija apie įsisenėjusias sistemos spragas, kurių viena – atsakingo požiūrio į jaunų žmonių pasirinkimą deficitas. Už tokią situaciją atsakomybę privalu prisiimti ne tik Švietimo ir mokslo ministerijai, bet ir priėmimą organizuojančiai asociacijai, bendrojo lavinimo mokyklų vadovams“, – teigė LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Per šių metų priėmimą labiausiai nukentėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime.

Studentų atstovų teigimu, per šių metų priėmimą labiausiai nukentėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime. Dalies šių stojusiųjų galutiniai brandos egzaminų rezultatai nebuvo įtraukti į bendrąją norinčiųjų stoti duomenų bazę. Dėl to už egzaminą sistema automatiškai skyrė nulius. Taip šių žmonių galimybės įstoti į valstybės finansuojamą vietą sumažėjo iki minimumo. Pirminiais duomenimis, tokių nukentėjusiųjų yra apie 100.

Pasak D.Dikšaičio, naujoji virtuali priėmimo sistema buvo atvira tik šiais metais mokyklas baigusiesiems abiturientams. Ankstesniais metais baigę abiturientai privalėjo patys pristatyti brandos atestatus į priėmimo punktus. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, nepateikusiųjų atestatus šiemet buvo rekordiškai daug – per 2 500 iš beveik 9 000.

Studentų sąjunga pabrėžia, kad šiemet nebuvo užtikrintos techninės įrangos galimybės tinkamai dirbti. Dėl to vėlavo mokamų studijų vietų į aukštąsias mokyklas paskelbimas. Tai stojančiuosius privertė nerimauti daugiau nei 24 valandas. Studentų atstovai pastebi, kad tinkamas stojančiųjų informavimas apie bendrojo priėmimo naujoves nėra užtikrinamas nebe pirmus metus. Apie sistemos sutrikimus Studentų sąjunga, kaip ir dauguma stojusiųjų, sužinojo tik iš žiniasklaidos – Švietimo ir mokslo ministerija, LAMA BPO atstovai tylėjo. Organizacija dėl to neturėjo galimybių informuoti suklaidintų jaunų žmonių.

LSS kviečia visus nukentėjusius nuo šių metų bendrojo priėmimo klaidų pranešti apie tai arba Švietimo ir mokslo ministerijai, arba pačiai organizacijai šios interneto tinklalapyje nurodytais kontaktais.

Primename, kad į universitetus šiais metais stojo 26 468 asmenys, į kolegijas – 12 671. Į valstybės finansuojamas vietas universitetuose pateikta 191 085 prašymų, kolegijose – 116 674. Iš viso į šalies aukštąsias mokyklas stojo 39 139 asmenys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min