Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie studentų rotacijos ir mokėjimo už studijas tvarkos pakeitimus švietimo ministras Gintaras Steponavičius žada kalbėti vasarą

Pirmakursiai
KOBRA TV nuotr. / Pirmakursiai.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako, kad kol kas anksti kalbėti apie galimus studentų rotacijos ir mokėjimo už studijas tvarkos pakeitimus, kuriuos siūlo Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS).

„Mokslo ir studijų įstatymas gyvuoja dvejus metus nuo pat jo pakeitimo, ir ateina momentas, kai vienas ar kitas korektyvas mes pasiruošę svarstyti. Tačiau LSAS siūlymas ar vertinimai jau dabar imtis peržiūrėjimo, liečiančio studentų rotaciją, yra šiek tiek ankstyvi, nes būtent dabartiniai antrakursiai realią rotaciją pajus pasibaigus šiems mokslo metams“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė ministras.

Anot jo, prie rotacijos ir mokėjimo už studijas tvarkos keitimo klausimų ketinama grįžti vasarą, pasibaigus šiems mokslo metams.

„Vertindami pasibaigusių mokslo metų rezultatus, mes galėtume kalbėti, ar dvejų metų rotacija buvo tikslinga, ir ypač ar nereikėtų koreguoti to 20 proc. slenksčio, kuris yra netekimo valstybės finansavimo arba patekimo į finansuojamą vietą pagrindas. Manau, kad šią vasarą prie šio klausimo mes grįšime, bet būtent matydami praktikoje taikomas įstatymo nuostatas, o ne iš anksto spėliojant ar spekuliuojant dėl vienų ar kitų įstatymo spragų“, – teigė G.Steponavičius.

Sąjunga siūlo studentų atitikimo gero mokymosi kriterijui patikrinimus vykdyti ne kas dvejus metus, kaip numatyta dabar, o reguliariai po kiekvieno semestro.LSAS, įvertinusi per dvejus metus po Mokslo ir studijų įstatymo patvirtinimo išryškėjusius, anot jos, trūkumus bei kylančias problemas, pateikė už aukštąjį mokslą atsakingiems valdžios institucijų atstovams įstatymo pakeitimų siūlymus.

Sąjunga siūlo studentų atitikimo gero mokymosi kriterijui patikrinimus vykdyti ne kas dvejus metus, kaip numatyta dabar, o reguliariai po kiekvieno semestro.

Taip pat siūloma, kad asmenys, kurie yra priimti studijuoti į valstybines aukštąsias mokyklas, pirmąjį semestrą už studijas nemokėtų, o mokesčio už studijas klausimas būtų sprendžiamas atsižvelgiant į studento pirmojo semestro studijų rezultatus.

Pagal šiuo metu galiojantį Mokslo ir studijų įstatymą, studentas gali prarasti finansavimą, jei jo vidurkis yra 20 proc. punktų mažesnis negu aukštosios mokyklos tos pačios studijų programos ir formos to paties kurso studijuojančiųjų vidurkis.

LSAS siūlo gerai besimokančiais laikyti tuos studentus, kurie pasibaigus sesijai neturi akademinių skolų.

Sąjungos siūlymu, asmenys, keičiantys studijų programą, išlaikytų esamą studijų finansavimo pobūdį iki kito studijų rezultatų patikrinimo. Ne tik studento statusą, bet ir esamą finansavimo pobūdį išlaikytų ir asmenys, išeinantys akademinių atostogų, o tie, kurie studijavo valstybės finansuojamose vietose ir buvo pašalinti iš aukštosios mokyklos arba nutraukė studijas, neturėtų grąžinti į valstybės biudžetą studijų kainos arba jos dalies, kaip kad yra dabar.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min