Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atgyja ryšiai su Rytų šalių universitetais

Vizitas Sankt Peterburgo universitete
VU nuotr. / Vizitas Sankt Peterburgo universitete
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas sudarys sutartį su Rusijos universitetu, kuriame mokėsi ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Su tokiomis geromis naujienomis iš kelionės į Sankt Peterburgą grįžo fakulteto prodekanas prof. Algirdas Miškinis ir doc. Larisa Bielinskaja.

Kelionės tikslas buvo dalyvauti Sankt Peterburgo universiteto jubiliejinėje 70-mečio konferencijoje, taip pat aptarti bendradarbiavimo galimybes tiek su Sankt Peterburgo universiteto Ekonomikos fakultetu, tiek su Sankt Peterburgo Finansų ir ekonomikos universitetu. Susitikimas buvo labai sėkmingas: sutarta artimiausiu metu suderinti ir pasirašyti su abiem aukštosiomis mokyklomis bendradarbiavimo sutartis.

Prestižiniai universitetai

„Sankt Peterburgo universitetai yra patrauklūs gera studijų kokybe, aukštu teoriniu lygiu, kritiniu ir nedogmatiniu požiūriu į daugelį ekonominių procesų. Studentų ir dėstytojų susidomėjimas Rusijos universitetais po truputį atgyja, nors tam ir trukdo mažėjantis žmonių, gerai mokančių rusų kalbą, skaičius. Spartesnė studijų anglų kalba plėtra kaimynės aukštosiose mokykloje, be abejo, dar labiau padidintų bendradarbiavimo galimybes“, – sakė prof. A.Miškinis.

Profesorius priminė, kad sovietiniais laikais studijos Sankt Peterburgo universitete buvo prestižinės, į jas patekti iš Lietuvos buvo nelengva. Šios aukštosios mokyklos Ekonomikos fakultetą baigė ir prezidentė D.Grybauskaitė. Šiuo metu šis universitetas nėra labai patrauklus mūsų absolventams tik dėl pastarųjų prastesnių rusų kalbos žinių. FINEK universitetas žymiai labiau internacionalizuotas ir turi net 5 dvigubo ar jungtinio diplomo programas su Vakarų Europos universitetais. Jis yra laikomas geriausiu ekonomikos universitetu visoje Rusijoje.

Keliaus keturi studentai

VU EF bendradarbiavimas su Sankt Peterburgo bei FINEK universitetais iki šiol apsiribojo dalyvavimu konferencijose ir asmeniniais kontaktais tarp profesorių. Tačiau visuomet galvota, jog būtina atstatyti kažkada buvusius glaudžius ryšius. Juk kaimyninėje šalyje studijavo, gynėsi disertacijas ne vienas EF dėstytojas.

Glaudesnį bendradarbiavimą numatyta pradėti nuo dėstytojų ir studentų mainų. Po du studentus iš magistro ir bakalauro programų kiekvieną semestrą galės išvykti į minėtus universitetus. Vėliau, jei susidomėjimas augs, būtų galima svarstyti ir dar glaudesnes bendradarbiavimo formas, pvz., įdiegti dvigubo diplomo ar jungtines programas, dėstomas anglų kalba. VU EF jau turi sėkmingos patirties diegiant dvigubo diplomo programas su Italijos universitetais (Venecijos ir Bolonijos).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min