Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atnaujinti bendrieji reikalavimai magistro programoms sudaro sąlygas studijų įvairovei

Studentė.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Studentė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aukštosios mokyklos atnaujins magistrantūros studijas. Tam prielaidas sudaro švietimo ir mokslo ministro patvirtinti bendrieji reikalavimai antrosios pakopos studijų programoms.

„Užbaigėme dar vieną aukštojo mokslo pertvarkos žingsnį – sudarytos naujos galimybės organizuoti studijas nuo bakalauro iki magistro, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Aukštosios mokyklos jau naudojasi šį pavasarį praplėstomis bakalauro studijų organizavimo galimybėmis. Atnaujindami reikalavimus magistrantūros studijoms toliau plečiame aukštųjų mokyklų galimybes išryškinti savo „studijų veidą“ ir siūlyti studentams rinktis savo studijų kelią.“

Kaip teigiama išplatintame pranešime, nauji bendrieji reikalavimai ir bakalauro, ir magistrantūros studijų programoms remiasi principu – mažiau reguliavimo „iš viršaus“, daugiau galimybių įvairovės. Valstybė nustato bendrus turinio ir programų sandaros reikalavimus, suteikdama galimybę aukštosioms mokykloms išryškinti savo specifiką konkurencinėje aplinkoje.

Naujieji magistrantūros studijų reikalavimai suteikia universitetams daugiau teisių spręsti, kokio profilio bus studijų programos – ar nukreiptos labiau į praktinę-taikomąją, akademinę veiklą ar pasirengimą doktorantūrai. Studijų programos bus vertinamos ne vien pagal įgyjamas žinias. Reikalavimų aprašas programos tikslus apibrėžia per įgūdžius bei gebėjimus, kuriuos turi įgyti asmuo, baigęs magistrantūros studijas. Kaip ir bakalauro studijų programose, magistrantūroje nustatoma privaloma studijuojamos krypties dalykų apimtis ir dalis, kuri gali būti skirta kitos krypties ar bendriesiems universitetinių studijų dalykams.

Į magistrantūrą galima stoti po tos pačios ar kitos krypties bakalauro ar koleginių studijų, tam tikrais atvejais reikia būti baigus papildomąsias studijas.

Šiemetiniai pirmakursiai magistrantai jau pradės studijuoti pagal atnaujintas magistro studijų programas. Aukštosios mokyklos iki rugpjūčio 1 d. pasirengs vykdyti studijas pagal naujuosius reikalavimus.

Išsamiau su atnaujintais bendraisiais reikalavimais galima susipažinti čia: http://www.smm.lt/smt/st_org/st_prog.htm .
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min