Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būsimoji pedagogė Audronė Krivickaitė: visada pavydėjau mokytojams, kad jie – mokytojai

A.Krivickaitė
asmeninio archyvo nuotr. / A.Krivickaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Būsima pradinių klasių mokytoja Audronė Krivickaitė šiuo metu studijuoja Portugalijoje pagal „Erasmus“ mainų programą. Ji tvirtina, kad savo svajonių specialybę atrado dar mokykloje ir visada pavydėjo mokytojams, kad jie – mokytojai.

Audronės pasirinkimui įtaką padarė ir mama, kuri yra pradinių klasių mokytoja. „Kai matau, kaip ji elgiasi su mokiniais, dar labiau noriu dirbti kuo greičiau. Ji – mano pavyzdys“, – sako antrakursė.

Dėl studijų pasirinkimo merginai problemų nekilo. Ji sako, jog buvo labai lengva, nes jau labai seniai žinojo, ko tiksliai nori. „Pasirinkau tinkamus dalykus jau 11 klasėje ir tikslingai ėjau link tikslo įstoti į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU), mokytis ir tapti pradinių klasių mokytoja“, – sako studentė ir priduria, kad nė karto nepasigailėjo, jog įstojo būtent čia. „Visada svajojau studijuoti tai, ką studijuoju dabar. Ir tikrai ateitį sieju tik su pradinių klasių mokytojos darbu. Tikslingai to siekiu. Apie nieką kitą negalvoju“, – prisipažįsta Audronė.

Audronės teigimu, LEU yra geriausias mokytojus ruošiantis universitetas Lietuvoje. „Žinoma, žavėjo gyvenimas sostinėje, o specialybė buvo sena svajonė“, – prisipažįsta Audronė. Ji sako, kad šios studijos jai jau davė labai daug. „Universitete diegiamos vertybės. Mes, būsimi mokytojai, apie jas kalbame labai daug. Ir aš tikrai džiaugiuosi, kad mūsų universitetas jas tikrai puoselėja“, – tvirtina A. Krivickaitė.

Pedagogas – draugas ir pagalbininkas

Pedagogas yra autoritetas, kuriuo nemažai mokinių kliaujasi.

Taip pat mergina sako turinti puikius dėstytojus, iš kurių pasisemia daug išminties. „Dėstytojai man teikia ne tik teorinių žinių, bet ir visada pagrindžia jas praktiškai, todėl žinau, ką ir kaip pritaikyti“, – sako Audronė. Tačiau nuostabiausias dalykas, pasak studentės, yra praktika. „Jos vyksta nuo pirmo kurso. Kitų universitetų studentai gali apie tai tik pasvajoti. O aš jau nuo pradžių dalyvauju mokyklos gyvenime, matau mokinius, problemas ir džiaugsmus, kartu juos išgyvenu. Tai yra nuostabu“, – džiaugsmu trykšta studentė.

Po studijų mergina sako norinti kuo greičiau tapti mokytoja. Studentė tikina, kad su pasididžiavimu dirbs šį darbą, nes būtent pedagogas yra ir draugas, ir pagalbininkas, kuris skuba priminti vertybes, supažindinti su pasaulio grožiu. „Pedagogas yra autoritetas, kuriuo nemažai mokinių kliaujasi. Taigi manau, kad būti geru mokytoju yra didžiulė garbė“, – sako būsima pradinių klasių mokytoja.

Šiuo metu Audronė studijuoja Portugalijoje pagal „Erasmus“ mainų programą. Studentė sako, kad labai džiaugiasi dėl šios galimybės. Audronei stipendijos užtenka ir kelionėms, ir gyvenimui. Per šv. Velykų atostogas ji keliavo po Ispaniją, pamatė nemažą dalį Portugalijos, susipažino su begale naujų ir įdomių žmonių, kitomis kultūromis, tradicijomis, religijomis. „Nieko negali būti geriau, o ir mokslai – puikūs“. Nors lietuvės grupės draugai Portugalijoje sunkiai kalba angliškai, bet visada stengiasi jai padėti, suprasti, kalbėti.

„Nors ir esu vienintelė „Erasmus“ studentė, studijuojanti savo specialybę, niekada nesijaučiau vieniša. Ir studentiškas gyvenimas čia tiesiog verda: vakarėliai, šokiai, konkursai, visi čia draugai, visų nuotaika puiki, o ir Portugalijos saulė ją dar labiau gerina“, – šypsosi mergina. Ji sako, jog labai svarbus faktas, kad LEU sudarė jai galimybę studijuoti Portugalų kalbą EILC kursuose. „Džiaugiuosi, kad jau galiu kalbėti su sutiktais portugalais gatvėje, restoranuose, parduotuvėse“, – džiūgauja lietuvė.

Audronė sako, kad praktikos jai yra pati geriausia patirtis. „Ypač šiemet buvo puiku! Praktiką atlikau „Vyturio“ pradinėje mokykloje. Jaučiausi kaip tikra pagalbininkė. Turėjau galimybę pataisyti mokinių darbų, padėjau mokytojai pamokų metu. Kiekvieną pertrauką praleisdavau kalbėdama, žaisdama su mokiniais. Tikrai neįkainojama patirtis“, – sako LEU studentė, kuri ir toliau palaiko puikius ryšius su praktikos metu vadovavusiomis mokytojomis.

Stovykla leidžia pažinti vaikus

Audronė turi dar vieną mėgstamą veiklą – stovyklas. Tuo pačiu metu ji ir grupelės vadovė, ir dirbanti su vaikais, ir įsijaučianti į vasarą, linksmybes. Stovyklos leidžia labiau pažinti vaikus, nes su jais ji praleidžia ir dienas, ir naktis. „Sunkiausias dalykas – sugalvoti, ką veiksime, kad būtų įdomu, tinkama šiam amžiui“, – sako Audronė ir priduria, kad stovyklos labai moko atsakomybės.

Pradinio ugdymo pedagogikos studijų programa, kurią studijuoja Audronė, skirta asmenims, siekiantiems įgyti pradinio ugdymo pedagogikos bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją. Studentai gilinasi į jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo specifiką, mokosi kurti ir organizuoti kokybišką, visuomenės poreikius atliepiantį pradinių klasių mokinių ugdymą(si), įgyja bendrakultūrinių, profesinių ir bendrųjų kompetencijų, reikalingų kūrybiškai ir inovatyviai dirbančiam pradinių klasių pedagogui. Absolventai, baigę šią programą, galės dirbti pradinį išsilavinimą teikiančiose ugdymo įstaigose, vaikų laisvalaikio centruose, globos namuose, savaitgalio mokyklose, kuruoti pradinio ugdymo klausimus valstybinėse tarnybose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min