Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Britas bakalauro studijas sugebėjo pabaigti tik per 43 metus

Aukštosios mokyklos absolventai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukštosios mokyklos absolventai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Britas Michaelas Poyzeris studentu galėjo vadintis 43 metus. Tiek laiko jis užtruko, kol šiemet pagaliau pabaigė bakalauro studijas Didžiosios Britanijos Atvirajame universitete. Per tą laiką vyras sukūrė verslą, parašė romaną, susilaukė trijų vaikų ir keturių anūkų, rašo dailymail.co.uk.

Į universitetą vyras būdamas  22 m. amžiaus įstojo 1971 m. ir buvo vienas iš pirmųjų 25 tūkst. Atvirojo universiteto studentų, o bakalauro diplomą atsimti galėjo tik šiemet, kai jam suėjo 65 m.

Nors bakalauro studijose užtruko beveik tiek laiko, kiek truko Tadž Mahalui, Adriano sienai ir Humberio tiltui pastatyti, M.Poyzeris sako norintis tęsti mokslus ir stoti į magistratūrą.

Karltone gyvenantis vyras norėtų mokytis kūrybinio rašymo Notinghemo universitete.
 
„Tikiuosi, kad magistro studijos neužtruks taip ilgai. Aš tikrai noriu toliau mokytis. Vėl trokštu žinių. Mėgstu mokytis, nepaisant to, kiek tai trunka“, – su dvidešimtmečiais atsiėmęs diplomą juokavo pensininkas.

Mokslams trūko laiko

Jis teisinosi, kad taip ilgai studijavo dėl to, kad jam buvo sunku suderinti tėvystę, kurti verslą ir mokytis tuo pačiu metu.

„Visada žinojau, kad kada nors studijas vis tiek pabaigsiu. Kai turi svajonę, turi jos siekti. Dabar gali studijuoti kada tik nori, nors jau ir nesi jaunėlis. Manau, kad, ir aš, jei būčiau labiau pasistengęs jaunystėje, nebūčiau užtrukęs moksluose tiek, kiek užtrukau“, – teigė M.Poyzeris.

Jis džiaugėsi, kad šiais laikais jau nebūtina vaikščioti į paskaitas, nes visą informaciją galima gauti internetu.

Pagal dabartinius standartus, 43 metus trukusios studijos M.Poyzeriui turėtų kainuoti 387 tūkst. svarų sterlingų. Be to, ų. dabar Atvirojo universiteto taisyklėse numatyta, kad studentai mokslus privalo baigti per 16 metų.

Tačiau M.Poyzneriui galiojo 1971 m. taisyklės ir mokslai jam išvis kainavo vos 2,5 tūkst. svarų sterlingų.

Stodamas į universitetą 22 m. M.Poyzberis jau buvo metus vedęs dviem metais jaunesnę Susaną, su kuria susilaukė dviejų sūnų ir dukters. 1977 m. jis atidarė dviračių parduotuvę, kuri veikia iki šiol.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min