Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbdaviai ateina į Mykolo Romerio universitetą

Darbdaviai ateina į Mykolo Romerio universitetą.
MRU nuotr. / Darbdaviai ateina į Mykolo Romerio universitetą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balandžio 11-14 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyks „Karjeros savaitės“ renginiai, į kuriuos darbdaviai kviečiami pasakoti apie įsidarbinimo galimybes viešame ir privačiame sektoriuose, atskleisti sėkmingos karjeros formules, atsakyti į studentų klausimus.

„Atsižvelgdami į studentų lūkesčius ne pirmi metai karjeros savaitę tikslingai organizuojame pagal Universitete vykdomas studijų kryptis“, – pasakoja MRU karjeros vadybininkas Edmundas Sakalauskas. – „Balandžio 11 d., pirmadienį, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentus kalbins Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės departamento specialistai, Pramoninkų konfederacijos atstovai; antradienį būsimuosius teisininkus karjera domins teisėjai, Notarų ir Antstolių rūmų ir kitų teisinių institucijų vadovai; trečiadienį Politikos ir vadybos fakulteto studentams prisistatys Seimo, Valstybės tarnybos departamento, ministerijų specialistai, o Socialinės informatikos fakulteto absolventai galės daugiau sužinoti apie naujausių technologijų bendroves ar Informacinės visuomenės plėtros komiteto veiklą; ketvirtadienį į susitikimą su Socialinės politikos fakulteto studentais atvyks Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris, fakulteto socialiniai partneriai“. 

Kviesdami darbdavius į Universitetą norime studentus įtikinti paprastu dalyku: darbdavys – tai visų pirma partneris, pastebi E.Sakalauskas. – Darbdaviai kitą savaitę kviečiami atsižvelgiant į būsimos karjeros galimybes, o absolventų karjera yra nuolatinis mūsų rūpestis.

Mykolo Romerio universitetas yra pirmasis Lietuvoje pradėjęs stebėti ir analizuoti studentų įsidarbinimą ir karjeros procesą. Parengtos priemonės leidžia stebėti, analizuoti absolvento darbovietę, jų kaitą, gaunamas pajamas. MRU palaiko glaudžius ryšius su savo absolventais, rengia apklausas, domisi jų darbo paieškos patirtimi, profesine karjera.

Remiantis Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenimis, MRU absolventų įsidarbinamumas 2010 m. siekė beveik 94 proc. pabaigus bakalauro studijas, o magistrų įsidarbinimo rodikliai yra dar geresni – siekė 99 procentus.

Universiteto absolventai yra vertinami ir Lietuvos valstybinėje tarnyboje. 21,5 procento visų valstybės tarnybos darbuotojų sudaro MRU absolventai ir net 54 proc. – statutinių valstybės tarnautojų (turinčių universitetinį išsilavinimą).

Universiteto absolventų profesionalumo lygį, jų tinkamumą Lietuvos bei užsienio darbo rinkoms, kartu ir jų įsidarbinimo lygį atspindi Lietuvos darbo biržos duomenys, kuriuose konstatuota, jog 2011 m. sausio 1 d. Lietuvos darbo biržoje (LDB) buvo registruoti tik 206 MRU absolventai, o tai sudaro 0,46 proc. visų jaunų LDB registruotų bedarbių (44,7 tūkst.) arba 0,07 proc. visų registruotų darbingo amžiaus bedarbių (311,3 tūkst.). LDB registruotų Universiteto absolventų procentas nuo visų bedarbių su aukštuoju išsilavinimu (33,2 tūkst.) 2011 m. sausio 1 d. duomenimis sudaro tik 0,62 proc.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min