Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbdaviai nesupranta, kas atsitiko: jaunimas turi ir žinių, ir gebėjimų, bet akys nežiba

Darbuotojai
123rf.com nuotr. / Darbuotojai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Parodos „Studijos 2014“ konferencijoje dalyvavusi personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Nijolė Kudabienė būsimiesiems studentams patarė, kaip pasirinkti karjeros kelią. Tiesa, ji įspėjo: pranešimas jaunuoliams sukels daugiau klausimų nei duos atsakymų.

„Atstovauju darbdaviams ir verslui“, – prezentacijos pradžioje parodos svečiams prisistatė N.Kudabienė.

Jos nuomone, viena yra žinoti studijų programas ir sąlygas, tačiau visai kas kita nuspręsti, ką daryti toliau.

„Mano tikslas – priversti jus pamąstyti kita kryptimi, – kalbėjo pranešėja. – To prireiks  pirmajame darbo pokalbyje, baigus savo puikiąsias išsvajotas studijas.“

Kada pradedame svajoti apie karjerą? To retoriškai klausė N.Kudabienė ir dar pasiteiravo: „Ar tokioje mugėje?“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nijolė Kudabienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nijolė Kudabienė

Ji paragino prisiminti vaikystę ir pažymėjo, kad darželio auklėtiniai visada žino, kuo nori būti užaugę. Tačiau, pasak personalo valdymo ekspertės, tyrimai rodo, kad šios svajonės gyvuoja labai neilgai.

Švietimo sistema taip sutvarkyta, kad svajonėms lieka vis mažiau vietos. Tačiau kai pasirodysite prie darbdavio durų, jis būtinai paklaus: „Kokia tavo gyvenimo svajonė, ką nori veikti ateityje?“

„Švietimo sistema taip sutvarkyta, kad svajonėms lieka vis mažiau vietos. Tačiau kai pasirodysite prie darbdavio durų, jis būtinai paklaus: „Kokia tavo gyvenimo svajonė, ką nori veikti ateityje?“ Todėl nepamirškite savo svajonių ir išlaikykite jas kiek galima ilgiau. Jos gali keistis, tačiau būtina jas turėti, nes tai siejasi su jūsų gyvenimo tikslu“, – rekomendavo N.Kudabienė.

Be tikslo – nė iš vietos

Sparčiai besikeičiantis gyvenimas sukelia sumaištį ir kartais net sunku prisiminti, apie ką svajojai vakar.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos tyrimas atskleidė, kad daugelis jaunų, studijas baigusių žmonių neturi svajonių, jaučiasi savęs neatradę ir nežino, ką veiks gyvenime, nes pasirinko ne tą specialybę, apie kurią kada nors galvojo.

„Dalis jaunų žmonių turi profesiją, reikiamas kompetencijas, bet negali jų pritaikyti, nes neturi bendrųjų gebėjimų“, – sakė N.Kudabienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka

Ji prisiminė, kad prieš kelis dešimtmečius, kai pati baigė universitetą, viskas buvo kitaip. Viskas buvo aišku: „Baigei Vilniaus universitetą, vadinasi, turi diplomą ir gerą profesiją, todėl tau kelias atviras. Šiandien, jei žmogus neturi tikslo, aukštasis išsilavinimas ir įgyta profesija ne visada paklos sėkmingos karjeros pamatą. Dar daugiau: jei dabar neturėsite tikslo, abejoju, ar teisingai išsirinksite aukštąją mokyklą, profesiją ir ar pavyks rasti tą organizaciją, tą darbdavį, kuriam norėtumėte dirbti.“

Turi žinių, bet akys nežiba

Jos klausantiems jaunuoliams N.Kudabienė patarė pirmiausia atsakyti sau į keletą klausimų. Kas man geriausiai sekasi? Ar mano svajonės neprasilenkia su asmeniniais poreikiais? Ar norėčiau lengvo, gerai apmokamo darbo? Tačiau kaip jausiuosi patekęs į auksinį narvelį: gaudamas gerą atlyginimą, bet neturėdamas asmeninės laisvės? O gal noriu gyventi užutėkyje, susikurti ramią, bet užtikrintą ateitį? Gal mane domina iššūkiai ir kasdieniai ieškojimai?

Darbdaviai sako: jauni žmonės turi žinių, diplomą, bet neturi motyvacijos. Kai kalbame apie ateitį, jie nemato perspektyvos.

„Darbdaviai sako: jauni žmonės turi žinių, diplomą, bet neturi motyvacijos. Kai kalbame apie ateitį, jie nemato perspektyvos: žino silpnąsias savo puses, bet nemato galimybių jas tobulinti. Turite keisti požiūrį, kitaip liksite prie sudužusios geldos. Jūsų akys turi žibėti: paklausti apie svajones, jūs jau turite būti parengę asmeninį karjeros planą toje organizacijoje. Darbdaviai prioritetą teikia asmeninei atsakomybei, motyvacijai, kūrybingumui, gebėjimui dirbti su informacija. Žinios ir kompetencija seka po to“, – aiškino N.Kudabienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka

Darbdaviai, pasak jos, dažniau renkasi ne diplomą, o žmogų. „Nekalbu apie gydytojus ar mokytojus, kurie ilgai mokosi, kad galėtų dirbti savo darbą. Kalbu apie vadinamąsias lanksčias specialybes. Būtent jas rekomenduoju rinktis tiems, kurie dar nežinote savo kelio. Kodėl žmogus, turintis gebėjimų ir žinių, ne visada tinka darbdaviui? Nes to žmogaus asmeninės nuostatos ir vertybės neatitinka organizacijos lūkesčių. Organizacija renkasi žmogų pagal vertybes ir kultūrą, nes tokį žmogų žymiai lengviau paruošti darbui organizacijoje“, – kalbėjo N.Kudabienė.

Pranešimo pabaigoje savo kelio dar tik ieškantiems būsimiems studentams ji palinkėjo prisiminti svajones, užsibrėžti tikslą ir turėti drąsos jo siekti.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min