Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausioje nacionalinėje teisminio proceso inscenizacijoje triumfavo Vilniaus universiteto studentai

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kas užtikrina sąžiningą, atvirą ir efektyvų finansinių priemonių rinkų veikimą? Garantuoja finansinių priemonių viešosios apyvartos teisėtumą ir teisingumą? Kas sprendžia investuotojų interesų apsaugos problemas? Taip, atsakymas vienas – finansinių priemonių rinkų teisė.

Šių dienų aktualijos sąlygojo būtent tokios temos pasirinkimą Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės (ELSA Lietuva) organizuotame teisminio proceso inscenizacijos konkurse „STart 2011“, kurio finalas įvyko balandžio 22 d.

Renginyje dalyvavo kompetentinga ir garbinga teisėjų komisija sudaryta iš G. Stasevičiaus, advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ partnerio, advokato, V. Drizgos, advokatų kontoros Tark, Grunte, Sutkienė partnerio, advokato, Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėjos R. Kurakienės bei Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojo, teisininko T. Veršinsko. Jaunieji teisininkai gvildeno finansinių priemonių rinkos teisės problemas, o teisėjai vertino teisinį pagrindimą bei argumentaciją, kalbos kultūrą bei etikos laikymasį, retorikos įgūdžius ir originalumą.

Verta pažymėti, jog iki finalo vedė ilgas ir nelengvas kelias: pirmiausia, užsiregistravusios komandos turėjo pagal pateiktą bylos fabulą parašyti ieškinį ar atsiliepimą į ieškinį, vėliau sekė pusfinalio etapas – žodinis ginčo nagrinėjimas inscenizuojant teisminį procesą, kurio metu dalyviai demonstravo ne tik teorines žinias, bet ir retorinius sugebėjimus, na, o galiausiai, geriausiai pasirodžiusios 6 komandos vakar įžengė į unikalią ir savo solidžiu grožiu užburiančią Lietuvos Respublikos 3-ojo apylinkės teismo salę tam, kad susirungtų nacionaliniame teisminio proceso inscenizacijos „STart 2011“ finale.

Finalas buvo įtemptas, kadangi visos komandos buvo labai susikaupusios, gerai pasiruošusios, kruopščiai išnagrinėjusios temos subtilybės, tačiau tuo pačiu ir labai įdomus, nes galėjome stebėti dalyvius demonstruojant puikius oratorinius sugebėjimus bei greitą reagavimą ir originalius atsakymus į teisėjų užduodamus netikėtus klausimus.

Keturių teisėjų kolegijai buvo išties nelengva nuspręsti kam gi skirti prizines vietas. Ir vis dėlto, po netrumpų diskusijų bei svarstymų teisėjų sprendimu konkurso nugalėtojais tapo Benas Poderis ir Arminas Banys, kurie laimėjo pagrindinį prizą – stažuotę Europarlamente pas europarlamentarą Z. Balčytį, taip pat AB „Tallink Grupp“ kelionę ir daugybę kitų renginio rėmėjų įsteigų prizų. Antroji vieta atiteko Gabijai Grigalauskaitei ir Ievai Grabauskaitei, kuriems renginio globėjas, Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija, įteikė kvietimus atlikti 4 savaičių trukmės praktiką, o trečioji atiteko Saulei Vilčinytei ir Eglei Klimavičiūtei.

Komisijai paskelbus verdiktą, studentai išgirdo ne tik kritiką ar pagyras, bet ir profesionalius patarimus, praversiančius ateityje siekiant teisininko karjeros aukštumų. Vėliau dalyviai buvo apdovanoti sertifikatais, žurnalo „Valstybė“ prenumeratomis, leidyklos „Tyto Alba“ knygomis ir gėlėmis, kuriomis pradžiugino įmonė „Campanula“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min