Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Diplomai dalijami ir pogrindyje

Studentė.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Studentė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį į mokslus kibs ir Lietuvoje nelegaliai veikiančių universitetų studentai. Anksčiau ar vėliau jie sužinos, kad gauti diplomai mūsų šalyje negalioja, o pinigai už mokslą išleisti veltui.

Siekiate aukštojo išsilavinimo, bet neturite laiko studijuoti? Gal svajojate apie diplomą, kuriam gauti beveik nereikia jokių pastangų?

Lietuvoje nelegaliai veikiantys universitetai ir jų atstovybės – kaip tik jums, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Vartai“.

Nors jų išduodami diplomai nėra pripažįstami šalyje, naivuolių netrūksta.

„Lietuvos ryto“ žurnalistas, apsimetęs norinčiu siekti mokslo aukštumų, aplankė keletą tokių įstaigų.

„Ieškokite durų tarp buitinės technikos serviso ir šviestuvų salono“, – kaip atvykti, telefonu paaiškino Tarptautinio menedžmento instituto programų vadovas Jurijus Sokolovas.

Šis institutas skelbia priimantis į bakalauro ir magistro studijas. Čia suteikiami akademiniai laipsniai, o kvalifikacija yra „vienintelė Lietuvoje pripažinta tarptautiniu mastu“.

Švietimo ir mokslo ministerija šiam institutui niekada nėra suteikusi leidimo organizuoti studijas ar užsiimti su tuo susijusia veikla.

Rasti institutą įmantriu pavadinimu žurnalistui pavyko ne iškart. Priėjęs pastatą, kuriame sovietmečiu veikė didelė radiotechnikos gamykla, jis nerado jokio užrašo apie čia veikiantį institutą.

J.Sokolovas paaiškino, kad studijos vyksta nuotoliniu būdu. Su dėstytoju bendraujama elektroniniu paštu arba interneto forumuose. Jei turite laisvo laiko, kas mėnesį galite nueiti į paskaitą.

Dvejus metus trunkančios verslo administravimo magistro studijos šiame institute žurnalistui atsieitų apie 20 tūkstančių litų.

Studijų vertinimo kokybės centras (SKVC) yra atmetęs daug lietuvių diplomų, gautų Maskvos valstybiniame industriniame universitete.

Studijuoti šioje įstaigoje galima ir Vilniuje. Rutenijos studijų centras maloniai tarpininkauja studentams, padeda mokytis ir įgyti bakalauro ar magistro laipsnį.

Tiesa, šis Maskvos universitetas ir jo atstovai nėra gavę jokių leidimų veikti Lietuvoje. Nepaisant to, daug vidaus reikalų sistemos darbuotojų Lietuvoje yra baigę šį universitetą.

Šioje aukštojoje mokykloje įgytu išsilavinimu didžiuojasi ir kai kurie provincijos politikai.

Kalbama, kad jame studijuoti nėra sudėtinga. Pakanka tik prisijungti prie interneto, sumokėti, ir diplomas garantuotas.

Rusijos universitetai absolventus vilioja ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Šiuo metu Lietuvoje veikia vienintelė užsienio aukštoji mokykla, turinti leidimą vykdyti studijas mūsų šalyje. Tai – Balstogės (Lenkija) universiteto filialas.

Rusijos ir kitų šalių universitetų atstovai šios teisės neturi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min