Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Doktorantūrai vykdyti – mokslo kompetencijos kartelė

Knyga
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knyga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norintys priimti studentus į doktorantūrą universitetai ir institutai turės būti perėję kokybės patikrą ir atitikti aukštus mokslo standartus.

Mokslo ir studijų institucijos nuo šių metų rudens taip pat galės rengti doktorantus drauge su Lietuvos ar užsienio partneriais. Šiais sprendimais tikimasi sudaryti sąlygas Lietuvos mokslui siekti kuo geresnių rezultatų pagal tarptautinius kriterijus. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl pirmųjų įvertintų doktorantūros teisių suteikimo.

Doktorantūros teisės mokslo ir studijų institucijoms teikiamos pagal mokslo kryptis. Naujoje doktorantūros teisių teikimo tvarkoje numatyti aukšti mokslinės kompetencijos kriterijai. Tai skatina Lietuvos mokslo ir studijų institucijas vienytis bendroms doktorantūroms, kurios atitiktų  aukščiausius standartus.

Lietuvos mokslo taryba ne rečiau kaip kas treji metai organizuos doktorantūros kokybės ir efektyvumo vertinimą ir teiks siūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės palikimo ar panaikinimo.

„Doktorantų rengimui skiriame ypatingą dėmesį, nes nuo to, kokie bus šiandienos doktorantai, kokios bus sukurtos jiems studijų sąlygos, kaip jie bus vedami mokslinių tyrimų keliu, priklausys Lietuvos mokslo ateitis, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Jau dabar matome naujos doktorantūros teisės teikimo tvarkos privalumus. Institucijos, vykdančios panašaus pobūdžio tyrimus, ima glaudžiau bendradarbiauti, siekdamos bendros doktorantūros teisės, teikdamos paraiškas konkursiniam finansavimui. Lietuvai būtų pernelyg didelė prabanga, kad palyginti negausios mokslininkų pajėgos būtų susiskaldžiusios ir nebendradarbiautų, kaip tai buvo ne vieną dešimtmetį.“

Švietimo ir mokslo ministerija, išnagrinėjusi Lietuvos mokslo tarybos ekspertų išvadas, patvirtino pirmąsias 69 doktorantūros teises. Doktorantūros teisei įgyti iš viso buvo pateiktas virš 90 prašymų. Likusios paraiškos dar vertinamos, sprendimus dėl jų ketinama priimti artimiausiu metu.

Suteikiant doktorantūros teisę atsižvelgiama į doktorantūros tematikos aktualumą, institucijos ar institucijų mokslinių tyrimų lygį, pretendentų į doktorantūros komitetą mokslinius tyrimus, doktorantūros reglamento kokybę, turimus išteklius doktorantūrai organizuoti.

Artimiausias žingsnis – įgijusioms doktorantūros teisę institucijoms bus patvirtinti 2011 m. priėmimui į doktorantūrą skirtų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai.

Doktorantūros teisių peržiūra vykdoma pagal 2009 m. priimtą Mokslo ir studijų įstatymą. Juo vadovaujantis 2010 m. patvirtintuose doktorantūros nuostatuose mokslo ir studijų institucijoms suteikta daugiau laisvės nustatyti doktorantūros tvarką, tačiau numatyta ir didesnė atsakomybė už doktorantų rengimo kokybę.

Doktorantūros kokybės priežiūra bus vykdoma periodiškai. Lietuvos mokslo taryba ne rečiau kaip kas treji metai organizuos doktorantūros kokybės ir efektyvumo vertinimą ir teiks siūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės palikimo ar panaikinimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min