Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno kolegijos studentams - naujos studijų galimybės Druskininkuose

Kauno kolegijos archyvo nuotr.
Kauno kolegijos archyvo nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors didžioji dalis Lietuvos abiturientų renkasi studijas didmiesčiuose, tačiau studijuoti galima nebūtinai dideliuose miestuose. Nuo rudens Kauno kolegijos Druskininkų skyriuje pradedamos realizuoti dvi naujos studijų programos – Buhalterinė apskaita ir Pardavimų vadyba.

Karaliauja pardavimai ir buhalterija

Šių metų Lietuvos darbo biržos duomenimis, tarp paklausiausių specialistų vis dar išlieka pardavimų vadybininkai. Antroje vietoje – buhalteriai, o trečiojoje – Informacinių technologijų ir sistemų specialistai. Anot darbo biržos atstovų, kasmet šių profesijų specialistų nuolat ieško darbdaviai – prognozuojama, kad jų poreikis išliks stabilus ir ateityje.

Nors žiniasklaidoje netyla triukšmingos kalbos, kad socialiniai mokslai – beverčiai, Kauno kolegijos specialistai skubotas prognozes vertina atsargiai. „Pardavimas – tai esminis verslo išgyvenimo rodiklis, todėl nekyla abejonių dėl jo reikšmės versle,“– pabrėžia Vilija Mieliauskienė, kuruojanti pardavimų vadybos studijų programą Kaune.

Katedros vedėja pabrėžia, kad vien tik technologinių žinių rinkoje neužtenka. Juk šiais laikais yra lengviausia norimą produktą tiesiog nusipirkti. Jį pasigaminti – sudėtingiau, o štai sunkiausia produktą parduoti. Galvosūkį, kaip visa tai realizuoti, būtent ir sprendžia pardavimo vadybininkai, kurių darbo esmė – valdyti prekės kelią nuo gamintojo iki pirkėjo.

Kaip pasakoja Kauno kolegijos Pardavimų vadybos programą kūrę profesionalai, studijų metu įgytos žinios – universalios, nes pardavimų vadybininkas jas gali naudoti mėgstamoje srityje. Daugiau kaip 6 metus Kaune realizuojama studijų programa jau spėjo įgyti gerą vardą – kolegija didžiuojasi, kad apie ją palankiai atsiliepia absolventai ir darbdaviai.

Praėjusiais metais Pardavimų vadybos programą vertinę ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Suomijos, Bulgarijos Pardavimų vadybos studijas įvertino kaip itin orientuotas verslo poreikius ir apimančias aktualius profesinės veiklos aspektus.

Buhalterio darbo specifikos taip pat pristatyti nereikia – turbūt kiekvienas, išgirdęs apie šią profesiją, kaipmat įsivaizduoja darbą tarp popierių ir skaičiukų. Vis dėlto patyrę buhalteriai teigia, kad tai – tik profesijos stereotipas.

„Šiuolaikinė buhalterija apima daug plačiau, specialistui reikalingi puikūs gebėjimai dirbti specializuotomis programomis, jis turi mokėti tinkamai organizuoti ir tvarkyti ūkio subjekto buhalterinę apskaitą, kontroliuoti ūkinių procesų apskaitą, analizuoti ūkio subjektų finansinės ir ūkinės veiklos rezultatus ir atlikti kitus darbus,” – programą pristato Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai ir Priėmimo komisijos pirmininkas Antanas Vaidelys.

Anot A. Vaidelio, kolegijoje ši specialybė turi senas tradicijas – Buhalterinės apskaitos programa skaičiuoja trečią dešimtį. Beveik prieš 10 metų Buhalterinės apskaitos programa pradėta vykdyti Kauno kolegijos Tauragės skyriuje ir tokių specialistų poreikis pasitvirtino. Kauno kolegijos vadovybė neabejoja – Druskininkų regione buhalteriai taip pat sėkmingai studijuos ir įsitvirtins darbo rinkoje.

Privalumas – studijos arčiau namų

Algimantas Baranauskas, vadovaujantis kolegijos Druskininkų skyriui, teigia, kad skyrius orientuojasi į tuos stojančiuosius, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nestudijuoja didmiesčiuose.

„Mūsų uždavinys – suteikti studentams galimybę studijuoti arčiau namų, taip sutaupant laiko ir finansų,“ – įvardija A. Baranauskas, pabrėždamas, jog kolegijos kokybės politika įsipareigoja, nepriklausomai nuo padalinio buvimo vietos, studijas realizuoti pagal nustatytus reikalavimus.

Naujų studijų programų studentams dažniausiai praktinės patirties turintys dėstytojai, verslininkai, pasitelkdami šiuolaikinius mokymo metodus. Paskaitose išdėstyta teorija bus pritaikoma praktinių užsiėmimų, diskusijų metu, rengiant projektus, nagrinėjant realias verslo situacijas, studentai dirbs grupėmis arba individualiai.

Bene penktadalis studijų laiko bus skiriama praktikoms įmonėse atlikti. Sėkmingai baigusiems studijas suteikiamas profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min