Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edukologijos universiteto studentų „rotacijos“ teisėtumą tikrins Valstybės kontrolė

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolė nuo birželio 1 dienos tikrins Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) (buvusio Vilniaus pedagoginio universiteto) studentų vykdytą „rotacijos“ teisėtumą. Aukštosios mokyklos situaciją pastebėjo ir užfiksavo Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai.

„Edukologijos universiteto vykdyta studentų „rotacija“ bei studijų sutarčių neatnaujinimas kelia daug abejonių dėl aukštosios mokyklos veiklos teisėtumo. Valstybės kontrolė patikrins visas išsakytas studentų pastabas ir nusiskundimus“, – situaciją komentuoja LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Jo teigimu, bus siekiama, jog nukentėjusiems LEU studentams patirtos žalos atlyginimas būtų užtikrintas, o aukštosios mokyklos savivalei kelias užkirstas.

LSS duomenimis, pirmieji LEU pažeidimai buvo pastebėti pasiekus skundams dėl vykdytos „rotacijos“ bakalauro studijų formos studentams. LEU studentai, kurie įstojo po MSĮ priėmimo ir turėjo bent vieną skolą, buvo šalinami iš valstybės finansuojamų vietų. Studentams, norintiems tęsti toliau studijas, buvo leidžiama tai daryti tik savo lėšomis. O studentai, kurie studijavo savo lėšomis, buvo šalinami turint tris akademines skolas.

Pastebėta ir tai, kad LEU magistrantūros studijų formos studentams, įstojusiems po Mokslo ir studijų įstatymo (MSĮ) priėmimo, buvo vis dar taikoma senoji „rotacijos“ tvarka. Nors, remiantis MSĮ, bakalauro studijų formos studentų rotacija turėtų būti vykdoma tik po dvejų akademinių mokslo metų, o magistrantams rotacijos apskritai negalimos.

Taip pat universiteto studentams buvo retai sudaromos naujos ar atnaujinamos studijų sutartys, kurios garantuoja valstybės finansuojamą arba nefinansuojamą studijų vietą. Studijų sutartys buvo nekeičiamos studentams net ir tada, kai buvo pakeičiamas studijų finansavimo pobūdis.

Šiuo atveju neatnaujintomis studijų sutartims pagrindžiamas valstybės lėšų gavimas. Tačiau realiai mokslus norintys tęsti studentai jau turėjo mokėti tą pačią studijų kainą savo lėšomis. Tokiu būdu buvo atsiradusi galimybė dvigubam studijų apmokestinimui: tiek studento, tiek valstybės.

Švietimo ir mokslo ministerija sutiko su tuo, jog Lietuvos edukologijos universiteto vykdyta studentų „rotacija“ ir studijų sutarčių neatnaujinimas Mokslo ir studijų įstatymo neatitinka.

LSS primena, kad ji pirmą kartą paviešino LEU abejotino teisėtumo veiklos faktus balandžio 26 d. Tada LEU grindė savo veiklos teisėtumą tuo, jog tokiu būdu stiprinama studijų kokybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min