Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ERASMUS patirtis: turgus, šėlsmas ir futbolas (nuotraukos)

Vytautas su draugais
Vytauto Ulozo nuotr. / Vytautas su draugais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien buvo viena iš tų dienų, kai vakare prisiminęs rytinius įvykius, dėl įspūdžių gausos sunkiai galėjau patikėti, kad tai vis dar ta pati diena. Tad apie viską iš eilės.

Kaip ir kiekvieną sekmadienį, šiandien vyko sendaikčių turgus, į kurį, šį kartą, susiruošėme trise, taip pat nepamiršome ir fotoaparato pasiimti, kad galėtume įamžinti šį muziejų po atviru dangumi. Pravaikščiojome ten kelias valandas ir nors nieko labai daug nenusipirkome, bet išėjome tikrai geros nuotaikos.

Vytauto Ulozo nuotr./Vytautas
Vytauto Ulozo nuotr./Vytautas

Namo važiavome tramvajumi, tačiau pakeliui nusprendėme iššokti lauk, nes užsimanėme aplankyti vieną turistų labai mėgstamą vietą, kuri yra tarp merijos ir upės. Tai toks didelis plokščias baseinas su keliais centimetrais vandens. Kai niekas po jį nevaikšto ir vanduo nusistovi, jame labai gražiai atsispindi senamiesčio pastatai, todėl ši vieta vadinama tiesiog veidrodžiu. Be to, baseinas moka triukų – kartais paleidžiami purkštuvai, todėl virš veidrodžio susidaro gaivus purslų debesis. Būtent jis mus ir suviliojo. Prisilakstėme po vandenį ir prisidarėme neblogų kadrų, o tada jau šlapi parėjome namo.

Kiek vėliau nuėjome į parką pasimėgauti saule ir šiek tiek pasimokyti. Grįžus namie radome skalbyklės iškrėstą pokštą – potvynį, tačiau greitai susitvarkėme, pavalgėme ir išjudėjome į miestą, kadangi laukė dar vienas svarbus reikalas. Prieš kelias savaites buvome nusipirkę bilietus į futbolo varžybas, o šiandien pagaliau atėjo laikas jas pamatyti. Lietuvoje, kaip žinia, futbolas populiarumu nusileidžia krepšiniui, o ir sporto bazių situacija yra gana apverktina. Niekados anksčiau nesu buvęs tokiame dideliame futbolo mače.

Vietinė komanda „Bordeaux Girondins“ priėmė vieną geriausių Prancūzijos komandų – Lyono „Olimpic“. Pasiekti stadioną nebuvo labai paprasta – įtilpti pavyko tik į penktą tramjavų. Gerai, kad jie bent jau važiavo praktiškai vienas paskui kitą. Mūsų draugas iš universiteto – Žonas – sakė, kad jau senas ir mažokas jų stadionas, nes, matote, į jį telpa „tik“ 30 tūkstančių sirgalių. Smagi patirtis pabūvoti tokioje minioje.

Vytauto Ulozo nuotr./Futbolas rungtynės
Vytauto Ulozo nuotr./Futbolas rungtynės

Pasirodo, nusipirkome bilietus į pačią smagiausią tribūną, tą kurioje stovi visi aktyviausi sirgaliai. Apačioje pastatytos kolonėlės, o keli sirgaliai viso mačo metu užvedinėja žiūrovus skanduoti, dainuoti ir palaikyti savo dievinamą komandą. Stadiono prieigose ir jo viduje patruliavo keli šimtai savanorių bei gerai ginkluotų ir malšinti riaušes pasiruošusių policijos pareigūnų. Laimei, Bordo austruoliai garsėja kaip išties kultūringi ir ne pikti. Kaip bebūtų, varžybų metu triukšmas tiesiog sunkiai nupasakojamas, o įmušus įvartį jis tampa net sunkiai įsivaizduojamas. Rėkėme ir mes, kiek galėjome, kartu su visais sirgaliais ir dideliam mūsų visų džiaugsmui „Girondins“ sugebėjo įveikti savo priešininkus rezultatu 2–0. Išties įspūdingas vakaras, po kurio beliko tik su visais sirgaliais parsirasti namo, tačiau dėl sustiprintų policijos ir viešojo transporto pajėgų šalia stadiono greitai neliko visos aistruolių minios. Įspūdžių šiandien buvo daug, tačiau nuovargis taip pat padarė savo, tad grįžę iškart kritome į lovas.

Komentarai
Šioje istorijoje „Erasmus“ mainų programa
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min