Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ERASMUS praktika užsienyje – atostogos su galimybe pagilinti profesines žinias (nuotraukos)

Merginos spėjo ir draugą susirasti
Irenos Jonis, Linos Butkevičiūtės nuotr. / Merginos spėjo ir draugą susirasti
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

ERASMUS praktika – puiki galimybė ne tik įgyti naudingų žinių, bet ir pažinti svetimą šalį, jos kultūrą, sutikti naujų draugų. Tiems studentams, kurie dvejoja, ar verta pasinerti į šią avantiūrą, Vilniaus universitete Kauno humanitariniame fakultete (VU KHF) lietuvių filologiją ir reklamą studijuojančios studentės Lina Butkevičiūtė ir Irena Jonis siūlo pasikalbėti su bet kuriuo pagal ERASMUS programą atlikti praktikos svetur išvykusiu studentu.

Jų įspūdžiai turėtų išsklaidyti visas baimes. Šiuo metu praktiką viename gražiausių Lenkijos miestų Krokuvoje atliekančios kaunietės nė minutės nesigailėjo nusprendusios teorines žinias praktinėmis pagilinti užsienyje.

„Dauguma svarsto, kaip būtų gerai suderinti darbą su atostogomis, kur nors išvykti. Mes tai jau įgyvendiname – pasinaudojusios ERASMUS programa vasarą leidžiame ne tik maloniai, smagiai, bet ir naudingai“, – pasakojimą apie mokslus šalyje kaimynėje pradėjo VU KHF studentės.

Buvo bėdų tvarkant dokumentus, gedo kompiuteriai, pametėme telefoną, nesisekė rasti gyvenamosios vietos už tinkamą kainą, traukinyje kiti žmonės užėmė mūsų vietas, o patys traukiniai vėlavo maždaug pusvaland.į

Merginos prisiminė, kad tik atvykusios į Krokuvą patyrė nesklandumų, kurių ir baiminasi didžioji dalis nesiryžtančių pasinaudoti ERASMUS programa.

„Buvo bėdų tvarkant dokumentus, gedo kompiuteriai, pametėme telefoną, nesisekė rasti gyvenamosios vietos už tinkamą kainą, traukinyje kiti žmonės užėmė mūsų vietas, o patys traukiniai vėlavo maždaug pusvalandį“, – prisiminė pašnekovės.

Pasak jų, smulkių nesusipratimų lavina buvo beveik privertusi tikėti, kad tai yra ženklai, perspėjantys, jog nereiktų vykti į šią kelionę. Laimė, kliūtys buvo įveiktos ir dabar studentės teigia, kad net baugu pagalvoti, jog dėl tokių mažmožių galvojo nuleisti rankas ir neišvykti.

Šalis kaimynė nustebino

Lietuvoje vyrauja stereotipas, kad Lenkijoje jokių stebuklų nėra. Tačiau, pasak L.Butkevičiūtės ir I.Jonis, šalis kaimynė nustebino.

Irenos Jonis, Linos Butkevičiūtės nuotr./Miesto vaizdai
Irenos Jonis, Linos Butkevičiūtės nuotr./Miesto vaizdai

„Nesitikėjome, kad lenkai tokie svetingi ir paslaugūs“, – tikino studentės. Jas žavi ir graži Lenkijos gamta, Krokuvos architektūra. Studentės neslėpė, kad jas nustebino ir tai, jog Lenkija labai moderni – ją puošia šiuolaikiški pastatai, keleivius vežioja metro, gausu lankytinų objektų, yra daug vietų, kur gali pailsėti: parkų, kavinių, barų.

Tai energija pulsuojantis miestas, tad čia netrūksta veiklos laisvu nuo darbo metu. Tada praktikantės iš Lietuvos persikūnija į pažinimo ištroškusias turistes. Jos spėjo aplankyti Vavelį – buvusią karaliaus rūmų būstinę, unikalios atmosferos buvusį žydų kvartalą Kazimiežą, daug nuostabių bažnyčių, įsimintiną senamiestį.

Ne mažiau įdomus pasirodė ir darbas. „Praktiką atliekame pačioje seniausioje religinio pobūdžio Lenkijos leidykloje „Wydawnictwo WAM“. Ją įkūrė jėzuitų bendruomenė net prieš 137 metus“, – apie unikalią praktikos vietą pasakojo studentės.

Irenos Jonis, Linos Butkevičiūtės nuotr./Darbe
Irenos Jonis, Linos Butkevičiūtės nuotr./Darbe

Nors leidykla skaičiuoja antrą šimtmetį, nėra archaiška.  „Užduočių gavome įvairių – nuo reprezentacinio straipsnio apie Lietuvą iki leidyklos internetinio tinklalapio, skirto vartotojams sudominti, www.deon.pl tvarkymo“, – sakė lietuvių filologiją ir reklamą Kaune studijuojančios merginos.

Jos džiaugėsi užduočių įvairove, nes taip gali įgyti praktikos ir filologijos, ir reklamos srityse: „Jaučiamės čia reikalingos ir atliekančios abipusiai naudingą darbą. Praktika dar net neįpusėjo, bet jau dabar aišku, kad įgysime neįkainojamos patirties ir žinių, nors dar laukia ir nemažai iššūkių – vienas jų yra išmokti lenkų kalbą.“

Buvai išvykęs studijuoti svetur pagal „Erasmus“ mainų programą? Dar neišblėso ten patirti įspūdžiai bei nuotykiai? Pasidalyk „Erasmus“ patirtimi su kitais studentais. Savo pasakojimą ir keletą nuotraukų siųsk el. paštu studentai@15min.lt.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min