Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fizikų Dinas Zauras ir vėl keliavo pas filologes

Fizikų Dinas Zauras ir vėl keliavo pas filologes.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Fizikų Dinas Zauras vėl keliavo pas filologes.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį sostinėje Vilniaus universiteto (VU) fizikai dar kartą triukšmingai 43 kartą paminėjo Fiziko dieną – FIDI 43. Šventę pradėję Fizlende (aikštėje šalia VU Fizikos fakulteto Saulėtekyje), popiet FIDI 43 dalyviai tradiciškai patraukė pas filologes – atsiprašyti už Dino Zauro kadaise iškrėstas kiaulystes.

Nuo pat šeštadienio ryto prie VU Fizikos fakulteto šurmuliavo garsioji fizikų šalis – Fizlendas.

Iš laboratorijų išlindę savaitę nemiegoję, bet draugiški fizikai, susirinkusiems vilniečiams ir miesto svečiams pristatė sapnus ir košmarus.

„Nuotaikos puikios, svečiai gali mėgautis įvairiomis pramogomis: vibrastalu, mini golfu. Net ir vaikai randa sau užsiėmimą – šaudo bulvėmis. Tiems, kam dabar pikta, gali išlieti pyktį, sudaužydami televizorių ar kompiuterio monitorių. Išalkę gali pasivaišinti SMD (Studentų mokslinės draugijos – 15min.lt „Studentų zona“) virtuvėlėje, o žavios fizikės gali atgaivinti rankas arba išburti iš delno“, – laiške teigė studentė Miglė Šlepikaitė, atsiuntusi 15min.lt „Studentų zonai“ nuotraukų iš Fizlendo.

Miglės `lepikaitės nuotr. /Garsioji fizikų aalis  Fizlendas
Miglės Šlepikaitės nuotr. /Garsioji fizikų šalis – Fizlendas

Anot organizatorių, pagrindinis šių metų Fizlendo akcentas – 4-ių metrų aukštyje įtaisytas ir važinėjantis traukinukas „Lukrecijus“, aplink šventės teritoriją vėžinęs visus norinčius.

Šeštadienio popietę šokę į automobilius, autobusus, sunkvežimius fizikai ir jų draugai skanduodami bei mosuodami vėliavomis lydėjo Diną Zaurą iki Seimo rūmų.

Toliau, pėščiomis jie visi keliavo iki pat VU Filologijos fakulteto. Automobilių vairuotojai šventės dalyvius sveikino garso signalais. Triukšmingą eiseną praeiviai, vairuotojai ir senamiesčio gyventojai iš savo balkonų skubėjo įamžinti mobiliaisiais telefonais ar fotoaparatais. Eiseną lydėjo policijos ir medikų ekipažai. Kol judėjo fizikų kolona, buvo uždarytos gatvės.

Dinui Zaurui su muzika riedant filologių būstinės link, puikiai nusiteikę eisenos dalyviai skandavo įvairiausius šūkius: „Myliu tėtę, myliu mamą, myliu fizikų dekaną“, „Fizika, hey“, „Išėjo tėvelis, išėjo motinėlė, išėjo visi vaikai fizikon“. Žygiuodami šventės dalyviai sustodavo padaryti „bangą“, ją palydėdami garsiais šūksniais.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Fizikų Dinas Zauras ir vėl keliavo pas filologes
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Fizikų Dinas Zauras ir vėl keliavo pas filologes

Vakare linksmybės tęsis Žvėryne, apleistose spaustuvės patalpose. Čia išradingieji šventės šeimininkai ruošia ne tik meninių projektų, bet ir koncertinę programą. Šį kartą bus svečių ir iš užsienio – ukrainiečiai „Los Colorados“ ir vokiečiai „Meat Martinis“. Lietuvai atstovaus „Poliarizuoti Stiklai“, „Meilės Fontanai“, „Karma“, „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“ ir daugybė kitų.

FIDI yra viena seniausių ir garsiausių studentiškų švenčių Lietuvoje. Pirmą kartą FIDI surengta 1969-aisiais. Nuo tada kasmet pirmąjį balandžio šeštadienį fizikai su Dinu Zauru priešakyje keliauja į Filologijos fakultetą atsiprašinėti filologių už tai, kad, kaip byloja legenda, Dinas Zauras kadaise suvalgė gražiąją filologę.

Komentarai
Šioje istorijoje FiDi, Fizika, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min