Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į pirmakursių stovyklas patenka „laimės kūdikiai“

Į pirmakursių stovyklas patenka „laimės kūdikiai“.
Organizatorių nuotr. / Į pirmakursių stovyklas patenka “laimės kūdikiai“ Jau daugiau kaip dešimt metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA), rugpjūčio mėnesį pakviečia būsimuosius VU bendruomenės narius į pirmakursių stovyklas. Čia „naujai iškepti“ studentai susipaž
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau daugiau kaip dešimt metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA), rugpjūčio mėnesį pakviečia būsimuosius VU bendruomenės narius į pirmakursių stovyklas. Čia „naujai iškepti“ studentai susipažįsta su jų laukiančiu studentišku gyvenimu, bendrauja su būsimais kolegomis ir tiesiog turiningai leidžia laiką kartu.

Sėkmės pabučiuoti

Galimybė pabūti bendraminčių būryje – Teisės fakulteto stovykloje, šiais metais atiteko 85 būsimiems teisės specialybės studentams. Stovyklos organizatoriai apgailestauja, kad toli gražu ne visi norintys galėjo patekti į pirmakursių stovyklos sąrašus – kasmet tokių stovyklų dalyviai yra atrenkami burtų keliu. Ir nors tokio pobūdžio loterija suteikia vienodus šansus tiek dienines tiek ir neakivaizdines studijas pasirinkusiems studentams, tik maža dalis iš gausaus pirmakursių būrio pakviečiami į vadinamąsias „fuksų“ stovyklas.

Drąsūs – stiprūs – vikrūs

Jaunųjų teisininkų stovyklos dienotvarkė, kitaip nei būsimos studijos, neįtempta – pirmo vakaro vinimi tampa nuotaikingi stovyklavietės namelių prisistatymai. Kitomis dienomis studentams rengiamos orientacinės varžybos, antrus metus iš eilės organizuojama motyvacinė paskaita, kurios metu studentams pasakojama kaip reikia siekti savo užsibrėžtų tikslų. Daugiamečiai stovyklos rėmėjai „NORCOUS Academia“ kasmet iš kontoros deleguoja savo atstovus, kurie studentams pasakoja apie savo studijas, teisininko darbo subtilybes ir karjerą. Teisės fakulteto stovyklą jau eilę metų aplanko ir su pirmakursiais susipažinti atvyksta ir VU Teisės fakulteto dekanas prof. Vytautas Nekrošius.

Šviesa tunelio gale

Dauguma studentų, pravėrę vieno seniausių Europos universiteto duris, jaučiasi labai vieniši – gimtame mieste palikta šeima ir draugai, o naujo gyvenimo perspektyvos tuo pačiu metu ir traukia ir gąsdina. Pirmakursių stovyklos šiuo atveju – itin tinkama priemonė vos per keletą dienų susirasti naujų draugų, susipažinti su būsimais kurso draugais ir rugsėjo 1–ąją pasitikti visai kitomis akimis ir ramesne širdimi.

Stovyklavietėje, įsikūrusioje prie Pailgio ežero Švenčionėlių rajone, šiuo metu štilis. Dar visai neseniai čia šurmuliavę būsimieji teisės fakulteto pirmakursiai išvyko į namus, kur skaičiuoja paskutines dienas iki mokslo metų pradžios ir nostalgiškai prisimena savo pirmąsias, stovykloje vykusias paskaitas ir sutiktus bendramokslius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min