Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ISM rektorius: privatūs universitetai turi būti vertinami lygiateisiškai

ISM Vadybos ir ekonomikos rektorius dr. Nerijus Pačėsa
ISM nuotr. / ISM Vadybos ir ekonomikos rektorius dr. Nerijus Pačėsa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Demokratinės politikos instituto sudarytas aukštųjų mokyklų reitingas, paskelbtas gegužės 17 dieną, neapima visos sistemos.

Analizuojant Lietuvos aukštojo mokslo kokybę, turėtų būti lygiateisiškai vertinami ir valstybiniai, ir privatūs universitetai – universitetų finansavimo šaltiniai negali būti pagrindu jų eliminavimui. Vertinant tik dalį mokslo institucijų, studijų kokybės vaizdas šalyje yra iškreiptas ir neatspindi tikrosios studijų situacijos. Tai sumažina studentų žinojimą apie kokybiškų studijų galimybes Lietuvoje.

Privatūs universitetai, kaip ir valstybiniai, laikosi bendrųjų reikalavimų mokslo institucijoms, jų studijų ir veiklos kokybė yra taip pat vertinama ir akredituojama. Be to, praėjusiais metais LR Švietimo ir mokslo ministerija priėmė naują studijų finansavimo tvarką, pagal kurią valstybės finansavimas, paskirstomas studijų krepšelio principu, teikiamas ir privačių universitetų studentams. Tai tik patvirtina, kad privatūs ir valstybiniai universitetai yra lygiateisiai ir tarpusavyje konkuruoja, siūlydami studentams studijas. Privačių ir valstybinių aukštųjų mokyklų neatskyrimas studentams suteikia didesnę pasirinkimo laisvę.

Tiek privatūs, tiek ir valstybiniai universitetai turėtų vadovautis įprastais versle principais – siekti būti kuo labiau konkurencingi, kelti kokybę ir pritraukti studentų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Esu tikras, kad privatūs universitetai Lietuvoje pakelia bendrąją studijų kokybės kartelę. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pagal tarptautinį „Ed Universal“ reitingą yra paskelbtas vienu iš 200 geriausių verslo universitetų pasaulyje. Jis sėkmingai konkuruoja su užsienio universitetais, studijomis ISM vis labiau domisi studentai iš kitų šalių.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min