Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo organizacija „Darbas“ nepritaria LSS prezidento veiksmams

Dainius Dikšaitis
S.Juočepytės nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jaunimo organizacija „Darbas“ reiškia susirūpinimą dėl šalyje įsigalėjusios korupcijos. Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metinėje ataskaitoje kalbėjo apie visuomenės nepasitikėjimą valdžios institucijomis dėl piknaudžiavimo patikėta galia, o trečiadienį jau aišku, kad tai vyksta ir tarp jaunimo, o tiksliau studentų pasitikėjimą įgijusių, jų gerove besirūpinančių organizacijų.

Organizacijos pranešime spaudai teigiama, kad trečiadienį žiniasklaidoje pasirodė spaudos pranešimas su garso medžiaga, kuriame teigiama, kad Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Dikšaitis, stengdamasis persivilioti studentų atstovybes iš konkuruojančios Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS), bandė „parduoti“ studentų gerovę. Jis atstovybei siūlė atiduoti didesnę dalį pajamų nuo kiekvieno studento pažymėjimo sumos ir sakė darysiąs viską, kad studentų pažymėjimai nepigtų.

Jaunimo organizacija „Darbas“ nepritaria tokiems LSS prezidento siekiams ir pasisako prieš bet kokią korupciją.

Šiuo metu Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) kainuoja 18 Lt, o jį pratęsti – 15 Lt. Kaip teigia Dainius Dikšaitis garso medžiagoje, LSS pažymėjimo gamintojams sumoka 6 Lt, 4 Lt skiria atstovybėms, dar 4 Lt sumokami už administravimą, o paskutiniai 4 Lt lieka LSS. Taigi nuo pastarųjų 4 Lt LSS prezidentas siūlė „parduoti“ 5–10  proc. neviešintai atstovybei už perėjimą iš LSAS į LSS.

Jaunimo organizacija „Darbas“ pasisako už LSP kainos mažinimą perpus ir ragina atsakingas valdžios institucijas, ypač LR švietimo ir mokslo ministeriją, kuri suteikia teisę studentų sąjungoms administruoti LSP, ištirti galimus nuostolius valstybei ir kiekvienam Lietuvos studentui.

Nematome būtinybės tris kartus mokėti už LSP administravimą: 4 Lt studentų atstovybėms, 4 Lt skėtinei organizacijai ir dar 4 Lt abiem už administravimą. Turėdami pažymėjimų gaminimo patirties  esame įsitikinę, kad LSP gamybos kaina galėtų būti perpus mažesnė.

Taip pat skatiname atidžiau prižiūrėti  LSP gaminimo ir adminstravimo procesus, kad nebūtų sukurtas neigiamas precedentas, galintis turėti labai neigiamų pasekmių ateityje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min