Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinės Karalystės universitetuose studijas pradės bent 1 386 pirmakursiai iš Lietuvos

Studentai
Š.Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinės Karalystės (JK) aukštosiose mokyklose mokslo metus pradės bent 1 386 pirmakursiai iš Lietuvos. Praėjusį rudenį mokslus ten pradedančių lietuvių buvo gerokai mažiau – maždaug 790.

Šiuos duomenis pateikia britų priėmimo į aukštąsias mokyklas sistema „Ucas“, organizuojanti priėmimą į beveik visas JK esančias aukštąsias mokyklas.

„Ucas“ pateikiami statistiniai duomenys rodo, kad JK aukštosiose mokyklose labiausiai didėja iš Lietuvos, Latvijos ir Rumunijos atvykstančių pirmakursių skaičius. Palyginti su praėjusiais metais pirmakursių iš Lietuvos padaugėjo 75,4 procento.

Šiemet studijas JK pradės mažiausiai 641 pirmakursis iš Latvijos. Pernai jų buvo mažiausiai 400. Taigi mokslus JK šį rudenį pradės 60,3 proc. pirmakursių daugiau nei praėjusį.

Pirmakursių iš Rumunijos šį rudenį JK aukštosiose mokyklose bus bent 1 173. Pernai jų buvo maždaug 800. „Ucas“ skaičiuoja, kad mokslus JK pradės 40,6 proc. daugiau rumunų nei pernai.

Užsienio šalis, iš kurios studijuoti JK atvyksta daugiausiai pirmakursių, yra Kinija. Mokslus čia pradės bent 5 305 šios šalies piliečiai. Pernai tokių buvo 4 483. Pirmakursių iš Kinijos skaičius JK universitetuose išaugo 18,3 procento.

„Ucas“ duomenimis, daugiausiai pirmakursių JK studijuos teisę, dizainą ir psichologiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min