Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionė aplink pasaulį. I dalis: kaip pasukti gyvenimą 180 laipsnių kampu?

Paklausk savęs, ar esi laimingas.
Worldbook.blogas.lt nuotr. / Paklausk savęs, ar esi laimingas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atrodo, kad vis dar kurį laiką gyvenu sapne. Gyvenimas neseniai pasisuko visais 180 laipsnių kampu.

Išdrįsau žengti reikiamą žingsnį, nepabijoti ir viską pakeisti. Tai buvo tikrai sunkus sprendimas, reikalavęs daug apmąstymų ir pasiryžimo. Dabar suprantu, kodėl dauguma žmonių taip ir lieka užsidarę savo kiauteliuose, bijodami rizikuoti ir kažką pakeisti. Vieną dieną atsisakyti daugumos dalykų, ką anksčiau turėjai, ir leistis nauju keliu, ne visai žinant, kas tavęs laukia, ir nežinant ,ar tau tai išeis į gera, yra be proto sunku. Dauguma žmonių bijo tokios rizikos. Nors kartais tai taip verta. Net jei ir nepasiseks, bent jau būsi pabandęs. O kitą kartą žengti žingsnį bus daug lengviau.

Kaip ten bebūtų aš surizikavau. Dienines studijas pakeičiau į neakivazdines. Seniau jau buvau apie tai pagalvojusi dėl įvairių mokslo kokybės klausimų, tačiau ilgą laiką nesiryžau nieko dėl to daryti. Vis dėlto suprantu, jog universitete esu dėl žinių ir dauguma to, ką aš gausiu, priklauso nuo manęs pačios. Nekreipiau dėmesio į tai, ką sakė aplinkiniai, jog neakivaizdinis skyrius niekam tikęs. Tvirtai žinau, kad, jei norėsiu, išmoksiu ir čia.

Tuo pačiu, turbūt galima sakyti, įstojau į gyvenimo mokyklą. Visai neseniai, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, leidausi į keliones. Dar net nepraėjus visai savaitei, jaučiu, kad rizikuoti buvo verta. Jau dabar šitas dienas noriu įsidėti į savo svajonių ir troškimų kišenę. Per kelias dienas pamačiau ir išmokau tiek dalykų, kiek galbūt per visą savo gyvenimą nebūčiau, jei ne vienas drąsus žingsnis.

Ir dar… Tokių dalykų nesuplanuosi. Teisingai sako, jog geriausia būna tuomet, kai nieko neplanuoji. Galbūt viskas per greitai, nes dar, rodos, nespėjau susivokti, kas čia, kur, kaip ir kada. Keistas jausmas. Bet labai labai geras.

Paklausk savęs, ar esi laimingas. Jei bent kiek suabejosi atsakymu, nebijok rizikuoti ir keisti savo gyvenimo. Nesvarbu kaip per tumpą periodą viskas susiklostys, bet tai tikrai verta.

O aš pradedu savo kelionę aplink pasaulį!

Laukite tęsinio!

Viktorijos tiklaraštis.

Buvai išvykęs studijuoti svetur pagal ERASMUS mainų programą? O gal leidaisi į nuotykių kupiną kelionę? Dar neišblėso ten patirti įspūdžiai bei nuotykiai? Pasidalyk savo patirtimi su kitais studentais. Savo pasakojimą ir keletą nuotraukų siųsk el. paštu studentai@15min.lt

Komentarai
Šioje istorijoje Studijos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min