Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karolio Didžiojo Jaunimo premija įteikta britams, graikams ir ispanams

Eurai
Photos.com / Eurai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Achene (Vokietija) Jungtinės Karalystės, Graikijos ir Ispanijos jaunimo projektų autoriams įteiktos šių metų Karolio Didžiojo Jaunimo premijos. Pirmąją premiją laimėjo JK projektas „Europa ir aš“.

Britų jaunimo projektas „Europa ir aš“ – tai internetinis gyvenimo būdo žurnalas jauniems europiečiams. Juo siekiama „suasmeninti Europą“, kuri dažnai tapatinama tik su politika ir biurokratija. „Europa ir aš“ leidžia imtis iniciatyvos, tobulėti ir susirasti bendraminčių.

„Projektas, kurį išrinkome, nepaprastai originalus. Jei užeisite į jo internetinę svetainę, išvysite idealaus europiečio vyro arba moters kontūrus, padalintus į penkias skirtingas sritis: smegenis, širdį, diafragmą, kūdikį ir kojas. Kiekviena jų skirtingai atspindi, ką reiškia būti europiečiu“, – apdovanodamas pirmosios vietos laimėtojus kalbėjo EP pirmininkas Jerzy Buzek. „Manau, pagrindinė šio projekto žinutė ta, jog Europa yra, gali ir turi būti „kieta“. Žodis „kietas“ šiandienos politikoje tampa vis populiaresnis“, – pridūrė jis.

Antrąją vietą laimėjo graikų projektas „Balkanai anapus sienų“. Jo autoriams apdovanojimą įteikė EP Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos lyderis Martin Schulz. „Balkanai anapus sienų“ siekia įveikti ribas kurdamas filmus ir šviesdamas visuomenę apie regioninio bendradarbiavimo tarp Balkanų šalių naudą. Projektas jaučia laikmečio pulsą, nes šiemet rengia trumpametražių filmų kūrybines dirbtuves krizės tema“, – kalbėjo M. Schulz.

Tuo tarpu trečiuoju pripažintas ispanų projektas „Scenos Erasmus“. Startavęs 2009 metais ir daugiausia skirtas Erasmus programoje dalyvaujantiems studentams, jis skatina kultūrinius ir kalbinius mainus. „Scenos Erasmus“ siekia sukurti teatrinių mainų tinklą tarp Europos universitetų. Įteikdamas trečiąjį apdovanojimą Acheno meras Marcel Philipp pabrėžė, jog „kultūra yra tai, kas laiko Europą drauge“.

Pirmoji premija sudaro 5000 eurų, antroji – 3000, o trečioji – 2000 eurų. Šių trijų projektų autoriai taip pat pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje.

Premiją gauti pretendavo ir Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos debatų klubo projektas „Ištiesk ranką — atverk širdį“, siekęs atkreipti jaunimo dėmesį į socialines problemas ir jų sprendimo galimybes.

Europos Karolio Didžiojo Jaunimo premija skiriama geriausiems Europos tapatybę ir bendrumo jausmą puoselėjantiems projektams, kuriuos įgyvendina jaunimas nuo 16 iki 30 m. amžiaus. Šie projektai pripažįstami sektinais pavyzdžiais visos Europos jaunimui ir praktiškai parodo, kaip europiečiai gyvena kaip viena bendruomenė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min